Електронна декларація Гриніва не співпадає з дійсністю

Як зазначається в розслідуванні програми "Схеми", народний депутат Ігор Гринів з родиною мали незадекларовані готівкові заощадження та вчинив ще низку порушень.

В 2003 році донька депутата Марія отримала від держави 25 соток землі під будівництво і 52 для особистого селянського господарства в селі Таценки Обухівського району. В 2010 році на цій терирії вже був будинок з приватним озером, проте депутат вніс будинок в декларацію лише в 2015 році, коли донка подарувала йому цю земельну ділянку. До цього він не вносив будинок посилаючись на те, що той не був зданий в експулатацію.

На території біля маєтку з'явилося озеро

На питання журналістів про джерело коштів на будівництво Гринів відповів, що продав квартиру, отриману від держави в 1993 році, і об’єднану з іншою квартирою депутата, купленою згодом за власні кошти.

На роботу депутат Гринів їздить на роботу на "Ауді Q7" 2015 року, зареєстрованому на 23-річного сина Романа-Данила, котрий придбав її, доки був студентом. Гринів переконує, що користується автівкою, поки сина немає в країні. Середня вартість такого автомобіля – 70 тисяч доларів.

В грудні 2014 року дружина депутата Оксана Гриніва купила квартиру площею 145 квадратних метрів у комплексі "Покровський посад", вартість якої в 2016 році становить 7 млн гривень. Згідно з декларацією на сайті Верховної Ради, у 2013 році родина Гриніва – а це дружина, донька та син – на трьох заробили всього 292 тисячі гривень. А сам Гринів задекларував 224 тисячі заробітної плати та ще 100 тисяч гривень на банківському рахунку. За наступний, 2014 рік дружина заробила лише 22 тисячі гривень, а сам депутат задекларував зарплату у 210 тисяч.

На питання журналістів, звідки він взяв кошти на купівлю квартири депутат відповів, що займався бізнесом протягом 1994-2002 років і зберігав ці кошти в готівці меншій за 50 мінімальних заробініх плат (66 тисяч гривень — готівка до мінімальних зарплат не оподатковується).

Окрім того, у декларації за 2015 рік Гринів задекларував півмільйона гривень від продажу рухомого та нерухомого майна, хоча, якщо порівняти декларації за 2014 та 2015 роки, то нічого з наявного майна не зникло. На запитання "Схем", що саме було продано, народний депутат повідомити відмовився.

Повʼязані особи

Гринів
Ігор Олексійович
  • народний депутат України І, IV, VI-VIII скликань
  • Кількість справ: 1
Гринів
Марія Ігорівна
  • донька народного депутата України Ігоря Гриніва
  • Кількість справ: 1
Гриніва
Оксана Іванівна
  • дружина народного депутата України Ігоря Гриніва
  • Кількість справ: 1
Гринів
Роман-Данил Ігорович
  • син народного депутата України Ігоря Гриніва
  • Кількість справ: 1