Спікер Литвин підписав закон із значними корупційними ризиками

За інформацією сайту "Наші гроші", 17 липня 2012 року закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" був підписаний головою Верховної Ради Володимиром Литвином і поданий на підпис президентові.

Законопроект N 9634 був проголосований 4 липня 2012 року серед низки інших корупційних законів.  За його прийняття проголосували 184 депутати з фракції Партії регіонів. Решту голосів дали фракції Компартії, Блоку Литвина та 12 позафракційних нардепів. Опозиція в сесійній залі була відсутня, оскільки протестувала проти "мовного" закону, який був проголосований у другому читанні днем раніше.

Володимир Литвин пообіцяв не підписувати закону про мови. Стосовно корупційних законів і законопроектів, які були проголосовані наступного дня, він обіцянок не давав.

Законопроект передбачав виключення з під дії закону "Про здійснення державних закупівель" тендерів державних підприємств, які проводяться за власні кошти таких підприємств. Після підписання закону президентом України близько 250-300 млрд грн. було виведено з-під дії тендерних процедур. На думку експертів, розкрадання коштів державного бюджету від цього зросло на 25-30 млрд грн. щорічно.

Повʼязані особи