Можновладці забудували острів на Дніпрі

За інформацією сайту "Наші гроші", острів Шлюзовий на Дніпрі забудували керівництво з "Нафтогазу" і "Укргідроенерго", родини двох нардепів і син луганського авторитета.

За даними Державного земельного кадастру, ділянки знаходяться в приватній власності фізичних та юридичних осіб і згідно з даними кадастру мають цільове призначення або під кодом 2.2 (для колективного житлового будівництва), або сільськогосподарське – під садівництво.

Згідно зі ст. 89 Водного кодексу України у прибережних захисних смугах та на островах забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних), у тому числі заборонене будівництво баз відпочинку та дач.

Окрім того, згідно з Публічною кадастровою мапою, більша частина острову включно з приватизованими ділянками по функціональному зонуванню Генплана класифікована як "Території захисної зелені (існуючі)".

Серед власників земельних ділянок:

ТОВ "Ас.Терра" (чотири ділянки загальною площею понад 4 га для колективного житлового будівництва). Мінорітарним власником фірми був Ігор Когут. Бенефіціарним власником фірми з часткою в 99,98% був Ілля Рафаловський — зять екс-замгенпрокурора Володимира Гузира. Він зі скандалом звільнився з посади у липні 2015 року після того, як громадськість звинуватила його у спробі захистити затриманих за хабарі "діамантових прокурорів".

За даними "Слідство.Інфо", Рафаловський мав чимало землі під Києвом: разом з партнерами через ТОВ "Курортіндустрія" володів 12 га в містечку Ворзелі. У бізнес-центрі Рафаловського на Печерську, по сусідству з його власною компанією розміщений офіс "БРСМ-Нафти" екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького. При цьому тесть Рафаловського Володимир Гузир, обіймаючи посаду заступника Генпрокурора, намагався тиснути на міліцейське слідство, яке займається розслідуванням пожежі на нафтобазі "БРСМ-Нафта".

За яких умов і коли ТОВ "Ас.Терра" отримала землі – невідомо. Витяг із Реєстру майнових прав дає лише дані про іпотеку в 2011 р. Тоді дві найбільші ділянки площею по 2 га кожна були закладені в заставу – одна під позику в 10,28 млн грн., друга – під 9,58 млн грн. Тобто загальна вартість землі Рафаловського на острові може коштувати близько 20 млн грн.

Також з витягу відомо, що на той момент цільове призначення було сільськогосподарське, у 2015 році ж на кадастровій карті обидві ділянки обліковувалися під кодом 2.2. — для колективного житлового будівництва.

Загороднiй Роман Васильович і Загородня Тетяна Миколаївна (разом 0,24 га для колективного житлового будівництва). Роман Загородній до квітня 2014 р. був членом правління НАК "Нафтогаз України". Його називали людиною Юрія Бойка і Дмитра Фірташа, зокрема Загородній був відомий як член наглядових рад "Уманьгазу" та "Тисменицягазу".

Усенко Альбіна Вадимівна (0,12 га для колективного житлового будівництва). Це дочка Вадима Чупруна, колишнього голови "Нафтогазу" та замміністра палива (звільнений після Майдану у 2014 р. разом із Загороднім). В 2005-2006 роках також очолював Донецьку облдержадміністрацію.

Костюк Олена Цезарівна (0,12 га, для колективного житлового будівництва). Дружина Сергія Костюка, котрий до 2013 р. працював в "Укргазвидобуванні" заступником начальника відділу реалізації, потім очолив департамент реалізації газу в "Нафтогазі", і в березні 2014 р. був призначений очільником "Укргазвидобування". Уже в грудні 2014 р. Костюка ненадовго затримувало СБУ за підозрою у зловживанні службовим становищем, що спричинило збиток держави 23 млн грн. — йшлося про продаж скрапленого газу групі Ігоря Єрємєєва за заниженою ціною.

Москаленко Інна Олександрівна (0,12 га для колективного житлового будівництва). В 2010-2012 рр. Ярослав Москаленко був першим заступником голови Київської облдержадміністрації при Анатолію Присяжнюку, потім був обраний народним депутатом від Партії регіонів. Відповідно Москаленка раніше пов’язували з Присяжнюком і згаданим вище Бойком. На позачергових виборах до Парламенту 2014 р. Москаленко балотувався уже як самовисуванець, увійшов у групу "Воля народу".

Кирикилиця Олександр Леонідович (дві ділянки разом 0,24 га, для колективного садівництва). Чоловік народного депутата Олександри Кужель, землю отримав у подарунок в травні 2014 р., попереднього власника Реєстр не показує. В декларації про доходи за 2014 р. Олександри Кужель ця земля задекларована.

Касьяненко Анатолiй Iванович (0,12 га для колективного житлового будівництва). Чинний замголови ПАТ "Укргідроенерго", обіймає посаду заступника генерального директора з загальних питань.

Замрiкiт Анатолiй Iванович (0,12 га, для колективного житлового будівництва). Екс-замголови і член правління "Укргідроенерго", звільнений в 2011 р. У 2013 році фігурував у тендерній документації "Укргідроенерго" вже як директор департаменту фінансів.

Шаповалов Олексiй Олександрович (0,12 га для колективного житлового будівництва). Таке ПІБ має син Олександра Едуардовича Шаповалова, екс-замголови і члена правління "Укргідроенерго" (щонайменше з 2007 р. , звільнений був в 2011р.)

Пiнчук Михайло Георгiйович (0,12 га, для колективного житлового будівництва). Раніше відомий як директор департаменту "Укргідроенерго" фізичного захисту, режиму та безпеки (останні дані за 2013р.).

Гутіна Жанна Семенівна (0,12 га для колективного садівництва). Щонайменше з 2009 року була відома як перший заступник директора Департаменту економіки та інвестицій "Укргідроенерго". У 2012 р. фігурувала в документах як начальник департаменту з залучення інвестицій. Ділянка успадкована в липні 2015 року.

Полубатко Дмитро Володимирович (0,12 га для колективного житлового будівництва). Син луганського бізнесмена Володимира Полубатка, президента футбольного клубу "Сталь" (Алчевськ). Був причетний до розіграних тендерів на комуналку у Алчевську.

Повʼязані особи

Загородній
Роман Васильович
 • член правління НАК "Нафтогаз України" до квітня 2014 р., член наглядових рад "Уманьгазу" та "Тисменицягазу"
 • Кількість справ: 1
Кирикилиця
Олександр Леонідович
 • чоловік народного депутата України Олександри Кужель
 • Кількість справ: 1
Костюк
Олена Цезарівна
 • дружина Сергія Костюка, котрий до 2013 р. працював в "Укргазвидобуванні" заступником начальника відділу реалізації, потім очолив департамент реалізації газу в "Нафтогазі", і в березні 2014 р. був призначений очільником "Укргазвидобування"
 • Кількість справ: 1
Замрікіт
Анатолій Іванович
 • екс-замголови і член правління "Укргідроенерго", звільнений в 2011 р. У 2013 році фігурував у тендерній документації "Укргідроенерго" вже як директор департаменту фінансів
 • Кількість справ: 1
Касьяненко
Анатолій Іванович
 • чинний заступник з загальних питань генерального директора ПАТ "Укргідроенерго"
 • Кількість справ: 1
Усенко
Альбіна Вадимівна
 • дочка Вадима Чупруна, колишнього голови "Нафтогазу" та замміністра палива
 • Кількість справ: 1
Шаповалов
Олексій Олександрович
 • син екс-замголови і члена правління "Укргідроенерго" Олександра Едуардовича Шаповалова
 • Кількість справ: 1
Гутіна
Жанна Семенівна
 • з 2009 року була відома як перший заступник директора Департаменту економіки та інвестицій "Укргідроенерго", у 2012 р. фігурувала в документах як начальник департаменту з залучення інвестицій
 • Кількість справ: 1
Полубатко
Дмитро Володимирович
 • син луганського бізнесмена Володимира Полубатка, президента футбольного клубу "Сталь" (Алчевськ)
 • Кількість справ: 1
Пінчук
Михайло Георгійович
 • директор департаменту "Укргідроенерго" фізичного захисту, режиму та безпеки
 • Кількість справ: 1
Москаленко
Інна Олександрівна
 • дружина народного депутата України Ярослава Москаленка
 • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35859225