Паливо від WOG для Укртрансгазу

10 червня 2014 р. регіональні філії "Укртрансгазу" уклали угод на загальну суму в 19,22 млн грн з ТОВ "ВОГ Рітейл" на постачання палива. Так, "УМГ "Донбастрансгаз" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника директора з виробництва) Сергія Ханикіна уклало контракт на 15,08 млн грн, "УМГ "Черкаситрансгаз" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (начальника відділу МТП і комплектації) Орлова Миколи Івановича – на 4,14 млн грн.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендери є сумнівними, оскільки ціна для першої філії суттєво перевищувала ціну для другої, і в обох випадках перевищувала середньоринкову. Крім того, суттєво дешевші пропозиції від "Авіас" Ігоря Коломойського в обох випадках відхилили через неповний пакет документів, а в тендерній документації від "Черкаситрансгазу" всупереч законодавству не було опубліковано ціну за одиницю товару в договорі. Так, згідно зі звітом про проведені торги від "Черкаситрансгаз" установа мала купувати бензин А-92 по 17,50 грн/л, бензин А-95 – по 17,90 грн/л, дизельне пальне – по 17 грн/л. У той же час "Донбастрансгаз" вказав такі ціни за одиницю за договором: бензин А-92 – 22,69 грн/л, бензин А-95 – 23,99 грн/л, дизельне пальне – 20 грн/л. Як зазначає Центр протидії корупції, максимальні ринкові ціни станом на 18 червня 2014 р. на зазначені товари були нижчими: бензин А-92 – 15,69 грн/л, бензин А-95 – 15,99 грн/л, дизельне пальне – 14,99 грн/л.

Також у червні 2014 р. "ВОГ Рітейл" отримало ще ряд угод від філій "Укртрансгазу": "УМГ "Київтрансгаз" (10 червня, 28,13 млн грн), БМФ "Укргазпромбуд" (24 червня, 85,66 млн грн), "Управління "Укргазтехзв’язок" (16 червня, 3,62 млн грн), "Науково-виробничий центр технічної діагностики "Техдіагаз" (16 червня, 3,36 млн грн), "УМГ "Донбастрансгаз" (12 червня 15,07 млн грн), "Управління сервісного обслуговування та ремонту імпортної автотракторної спецтехніки "СІАТ" (18 червня, 0,99 млн грн). Підозрілим є те, що на всіх перелічених тендерах – включно з тими, за результатами яких було укладено договори 10 червня з "УМГ "Донбастрансгаз" та "УМГ "Черкаситрансгаз" – "ВОГ Рітейл" конкурувало з ПП "Фірма "ЯСКО" як єдиним конкурентом (на тендер від "Науково-виробничий центр технічної діагностики "Техдіагаз" також подалось "Авіас", але його пропозицію не допустили). Керівником "ВОГ Рітейл" на момент тендерів був Сергій Корецький, засновником і керівником ПП "Фірма "ЯСКО" – Ігор Скоромний. Як зазначають журналісти, фірма "ВОГ Рітейл" входить до паливної групи "Континіум" нардепа ВР VII скликання Ігоря Єремеєва. 

Центр протидії корупції з допомогою нардепів В.Іляшенка та В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Міністр внутрішніх справ А.Аваков повідомив, що за матеріалами звернення розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. 

Повʼязані особи

Ханикін
Сергій Юрійович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник директора з виробництва «УМГ «Донбастрансгаз» (філія ПАТ «Укртрансгаз»)
  • Кількість справ: 1
Орлов
Микола Іванович
  • голова комітету з конкурсних торгів, начальник відділу МТП і комплектації «УМГ «Черкаситрансгаз» (філія ПАТ «Укртрансгаз»)
  • Кількість справ: 1
Корецький
Сергій Федорович
  • керівник ТОВ "ВОГ Рітейл"
  • Кількість справ: 1
Скоромний
Ігор Олександрович
  • засновник ПП «Фірма «Яско»
  • Кількість справ: 1

Джерела

ukr.aw/case/sim-filij-ukrtranshazu-zapravlyatsya-u-erjemjejeva-na-120-miljoniv-kolomojskoho-vykynuly/