"Чорноморнафтогаз" втратив контроль над останнім родовищем на користь Онищенка

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" втратило контроль над останнім газовим родовищем, яке залишилося у підприємства після анексії Криму Росією.

5 березня 2014 року, в розпал окупації Криму "Чорноморнафтогаз" підписав договір про спільну діяльність з ПрАТ "Пласт". ПрАТ "Пласт" внесло 71,64 млн грн., а "Чорноморнафтогаз" –  право на користування об’єктами Архангельського та  Стрілкового газових родовищ вартістю 47,76 млн грн. Частка ПрАТ "Пласт" склала 60%,  частка "Чорноморнафтогазу" – 40%.

У серпні 2014 року "Чорноморнафтогаз" подав до суду, щоб розірвати договір. У позові підприємство вказало, що документ був підписаний з порушеннями, оскільки був не узгоджений з Кабміном. Але в суді позивач вибудував свою позицію так, що тільки сприяв програшу у справі.

З позовом звернувся перший заступник голови правління "Чорноморнафтогазу" Володимир Плечун. І саме його підпис стоїть під березневим договором із "Пластом". Плечун діяв на підставі довіреності від тодішнього керівника підприємства Сергія Головіна, яка була дійсною до кінця 2014 року.

В липні 2014 року загальні збори акціонерів змінили керівництво "Чорноморнафтогазу", і Плечун був відсторонений від ведення судового процесу. Однак апеляційний суд держкомпанія програла, зважаючи, на те, що в ньому розглядались аргументи "Чорноморнафтогазу", подані для першої інстанції.

Вищий господарський суд  скасував рішення попередніх інстанцій. Однак 5 березня 2015 року господарський суд  Київської області вирішив, що для розривання договору з "Пластом" усе-таки немає підстав.

Головний аргумент суддів полягав у тому, що, хоча Статут "Чорноморнафтогазу" і забороняє подібні угоди без дозволу НАК "Нафтогаз", однак в Статуті нічого не сказано про голову правління особисто. А Володимир Плечун, підписуючи договір, діяв від імені голови правління Головіна, який в той час був на лікарняному.

Власником ПрАТ "Пласт" у 2014 році був народний депутат Олександр Онищенко.

Повʼязані особи

Онищенко
Олександр Романович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Кількість справ: 14
Плечун
Володимир Володимирович
  • перший заступник голови правління "Чорноморнафтогазу" до липня 2014 року
  • Кількість справ: 1
Головін
Сергій Миколайович
  • голова правління ПАТ "Чорноморнафтогаз" з 27 травня 2013 по 31 липня 2014 року
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 25168700