Ліси під Києвом опинилися у соратників Януковича та Порошенка

В травні 2016 року у приватному користуванні знаходилося 440 гектарів лісу в Київській області, які орендарі отримали в користування для оздоровчих та культурно-реакраційних цілей без права забудови. Так, як більшість ділянок передана в оренду на 49 років, експерти називають це прихованою приватизацією. Про це йдеться у матеріалі Надії Бурдєй у телепрограмі "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Серед господарів лісів — Геннадій Арбузов. Батько екс-голови НБУ Сергія Арбузова отримав 18,2 га лісу у користування на 49 років на території Приміського лісництва Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського р-н. Прокуратура намагалася повернути ці землі через суд, але її слабка підготовка в справі не дозволила державі отримати ліс. Арбузов же дерева на ділянці вирубав, та обніс її високим парканом.

Впритул до цього паркану 30 гектарів отримав Андрій Лисичкін, який раніше працював в "Укрбізнесбанк", який очолював Сергій Арбузов. Лисичкін також був прописаний за однією адресою з братом Арбзова – Вадимом Баголою. Гектар лісу Лисичкін вже встиг приватизувати.

Віктор Шокін, екс-генеральний прокурор України. У 2014 році отримав у користування на 49 років 383 кв м лісу на території Васильківського лісництва в межах села Забір’я  Києво-Святошинського р-н.

У 2011 році  ПП "Сетлер" отримав у користування на 49 років 22 га лісу на території  Старосільського лісництва Київської області. ПП "Сетлер", співзасновником є Анатолій Бойко, син народного депутата Юрія Бойка, та Наталія Мазур, яка була засновницею й директором двох благодійних фондів екс-голови "Нафтогазу" Євгена Бакуліна. На неї оформлена земля під одним з його маєтків.

Співзасновником ПП "Сетлер" за словами журналістів було ПП "Лебедівський лісовичок плюс", яке заснували Володимир Лімаков та Сергій Слюсаренко. У 2012 році ця фірма отримала у користування на 49 років 3,6 га лісу на території Пірнівського лісництва. Інша фірма Лімакова – ПП "Лебедівський  лісовичок", яке він заснував разом з Юлією Кирилюк, отримала в цьому лісі в оренду на 49 років 2,8 га.

ТОВ "Рибгосп "Алфей" отримав у користування на 49 років 2,4 га лісу на території Стайківського лісництва Київської області. Співзасновником "Алфея" є Сергій Боярчуков, а керівником Андрій Медвідь. Боярчуков відомий як партнер Сергія Алєксєєва, народного депутата від Блоку Петра Порошенка. Разом вони створили юридичну компанію "Алєксєєв, Боярчуков і партнери".

Володимир Демішкан, народний депутат 6 і 7-го скликання, екс-голова "Укравтодору". Отримав у користування 1,7 га лісу у 2013 році на 49 років в межах села Гореничі Києво-Святошинського р-н. Демішкан – один з наближених соратників екс-президента Віктора Януковича, співзасновником "Товариства мисливців та рибалок "Кедр", яке було зареєстроване на території Сухолуччя — мисливських угідь Януковича.

Станіслав Довгий, нардеп IV-VI скликань, екс-голова Державного комітету зв’язку та інформатизації України. У 2012 році отримав у користування гектар лісу у користування на 49 років на території  Лівобережного (Пірнівського) лісництва  в адмінмежах Рожнівської сільради Броварського р-н Київської області.

Микола Калетник, рідний брат нардепа VII-го скликання та екс-голови Вінницької облради і обласної державної адміністрації  Григорія Калетніка та батько  екс-нардепа від КПУ Оксани Калетник. У 2013 році Калетник отримав 1822 кв м лісу у користування на 49 років на території Приміськоголісництва Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського р-н.

Микола Конєв, людина з таким самим П.І.Б. займала посаду помічника нардепа, екс-голови СБУ Валентина Наливайченко. У 2014 році отримав  у користування на 49 років 2700 кв м лісу на території Броварського району Київської області.

Православна церква парафії Святого митрополита Київського Михаїла у Печерському р-н м.Києва. У 2011 році отримала у користування на 49 років 1799 кв м лісу на території Пісківської сільради Бородянського р-н Київської області.

Рафальський Олег Олексійович, заступник глави адміністрації президента Віктора Януковича у 2010-2014 рр. У 2011 році отримав у користування 5,2 га лісу на території Ірпінської міської ради Києво-Святошинського р-н.

У 2013 році ТОВ "Мисливсько-рибальський клуб "Зубр" отримало у користування на 49 років 4 га лісу на території Першотравневого  лісництва Київської області. Крім того, ТОВ "Мисливсько-рибальський клуб "Зубр" у 2014 році отримало у користування 12,4 тис га мисливських угідь на території Київської області. Донедавна співзасновником компанії був Валерій Цибулько, діючий керівник Київського управління лісового та мисливського господарства.

Повʼязані особи

Шокін
Віктор Миколайович
 • Генеральний прокурор України з 10 лютого 2015 по 3 квітня 2016
 • Кількість справ: 1
Бойко
Анатолій Юрійович
 • син народного депутата Юрія Бойка, співзасновник ПП "Сетлер"
 • Кількість справ: 2
Калетник
Микола Миколайович
 • брат нардепа VII-го скликання та екс-голови Вінницької облради і обласної державної адміністрації Григорія Калетніка та батько екс-нардепа від КПУ Оксани Калетник
 • Кількість справ: 1
Конєв
Микола Миколайович
 • помічник Валентина Наливайченка у VII скликанні Верховної Ради
 • Кількість справ: 1
Рафальський
Олег Олексійович
 • заступник Глави Адміністрації Президента України у 2010—2014 рр.
 • Кількість справ: 1
Цибулько
Валерій Адольфович
 • керівник Київського управління лісового та мисливського господарства, співзасновник ТОВ "Мисливсько-рибальський клуб "Зубр" до 2016 року
 • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 38085117
приватне підприємство
ЄДРПОУ 34431966
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32919506
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37323338