Завдяки лінощам прокуратури "Нібулон" зміг зібрати врожай на 450 га державної землі

За інформацією журналістів "Наших грошей", Господарський суд Хмельницької області рішенням від 5 листопада 2013 року визнав незаконним і скасував рішення сесії Сокільської сільської ради Хмельницької області, відповідно до якого ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон" було надано в оренду на 11 місяців ділянки загальною площею 453,21 га. Однак, відповідно до цього ж рішення суду, в 2013 році земля залишилася у використанні  "Нібулону".

Приймаючи рішення у червні 2013 року, сільрада перевищила свої повноваження, оскільки ці ділянки знаходялися за межами населеного пункту і були державною власністю.

У ході розгляду справи з’ясувалося, що сільрада у жовтні 2013 року сама скасувала своє червневе рішення про передачу ділянок "Нібулону". Втім, суд цей факт не використав, оскільки сільрада не мала права відміняти власне рішення. Воно має визнаватися недійсним в судовому порядку.

Прокуратура також просила суд повернути вказані ділянки. Однак цю вимогу суд залишив без розгляду, оскільки прокуратура і облуправління Державного земельного агенства не надали суду необхідні докази, які витребував суд. Зокрема, документально підтверджений розрахунок вартості земельних ділянок, а також докази, які підтверджують користування фірмою ділянками на час звернення до суду із позовом.

За шість місяців 2013 року "Нібулон" сплатив до бюджету сільради 91 тис грн. орендної плати. Фірма орендувала 251,38 га для сінокосіння і 201,82 га — для вирощування пшениці (соняшнику). За даними прокуратури, загальна вартість цих ділянок становила 9,29 млн грн.

Засновниками ТОВ СП "Нібулон" є Олексій Вадатурський і його син Андрій Вадатурський.

Повʼязані особи

Вадатурський
Олексій Опанасович
  • співзасновник, керівник і бенефіціарний власник ТОВ "СП "Нібулон"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

державна організація
ЄДРПОУ 02911102
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 14291113