Демчак відкидає причетність до фірми, яка купує збанкрутілий банк

ТОВ "Українська бізнес група" купує перехідний "РВС-банк", створений на базі збанкрутілого банку "Омега" Миколи Лагуна. Про це йдеться в сюжеті Аліни Стрижак в телепрограмі "Наші гроші".

ТОВ "Українська бізнес група" входить у корпорацію "UBG", створену 2005 року фінансовою компанією "Ініциатива" та страховою компанією "Добробут" народного депутата Руслана Демчака. Демчак також керував "Українською бізнес групою" протягом 2000-х, віддавши керівництво дружині Світлані.

На момент розслідування ТОВ "Українська бізнес група" було записане на Ольгу та Олександра Стецюків. Останній значився помічником нардепа, а також був його сусідом в м. Липовець Вінницької області. У Демчака нині заперечують будь-яку причетність депутата до UBG, аргументуючи це тим, що він вийшов зі складу акціонерів корпорації UBG у 2011 році.

Складається враження, що ці власники — суто формальні. В оголошенні про продаж страхової компанії зі структури UBG вказано: "Деталі можна дізнатися у Василя Куліша, контактна особа — Олександр Стецюк". Василь Куліш — голова Третейського суду при громадській організації ГО "Всеукраїнська організація захисту прав споживачів фінансових послуг". Президент цієї організації — Руслан Демчак. Розташований суд в тому ж будинку, що й "Українська бізнес група" та "UBG". Також Куліш керував фірмою "Консалтинг груп" зі структури UBG.

Пропередні власники банку "Омега" дали кредит на $10 мільйонів столичному готелю "Либідь" і понад $5 мільйонів пов’язаній із готелем фірмі "Вільний вітер" під заставу готельного корпусу. Проте віддати борги "Либідь" не змогла. За це, 29 вересня 2015 року готель віддали "РВС-банку".

Demchak-Ruslan-document1

Повʼязані особи

Демчак
Руслан Євгенійович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
  • Кількість справ: 7
Стецюк
Олександр Володимирович
  • помічник народного депутата Руслана Демчака, засновник ТОВ "Українська бізнес група"
  • Кількість справ: 1
Куліш
Василь Васильович
  • голова Третейського суду при громадській організації ГО "Всеукраїнська організація захисту прав споживачів фінансових послуг"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33639580