Народний депутат Руслан Демчак, радник екс-президента Микола Супрун і жіночий монастир, ймовірно, взяли участь у дерибані "Феофанії"

Як йдеться у сюжеті програми "Наші гроші", у 2003 році Київрада забрала у парку Феофанія 30 гектарів лісу, котрі потім роздала 17 фізичним особам – по 10 соток. Вони отримали поштову адресу "Феофанівський провулок". Проте майже одразу ці ділянки в один день отримали Олена та Олеся Затолокіни — дружина та дочка генерал-майора та першого заступника голови Державної спеціальної служби транспорту Сергія Затолокіна.

Олена Затолокіна купила 17 ділянок, а дочка орендувала на 49 років під сінокос ще 2 гектари та комунальне озеро. Нині ця територія обгороджена парканом.

Керівник будівельників, які працювали на землі Затолокіних, повідомив журналістам, що щодо купівлі землі слід звертатися до Миколи Супруна — радника екс-президента Януковича та колишнього представника податкової адміністрації по зв'язках із ВР. Його дружина, Людмила Супрун — племінниця впливового за часів Януковича комуніста Олександра Ткаченка, колишній нардеп, очільниця Народно-демократичної партії.

За документами, Супруни ніякого стосунку до виведення земель Феофанії у приватну власність не мають. Проте журналісти з'ясували, що будівництво споруд парку “Феофанія” та забудову приватної території Феофанії з 2004 року веде одна фірма — ТОВ “Жок”. Її працівники запевнили журналістів, що керував весь час будівництвом саме Микола Супрун. Родина Супрунів і Затолокіних — давні друзі, раніше навіть жили в одному будинку. Як запевняють їхні сусіди, у Затолокіних ніколи не було великих грошей. Тому, припускають сусіди, Затолокіни могли записати на себе земельні ділянки, які належать родині Супрунів.

У центрі парку знаходиться будівля, колишня дача академіка Сергія Лебедєва. За документами ділянка належить Якову Бассу — батькові заступника Черновецького Дениса Басса. Власником будинку до Якова Басса був народний депутат Руслан Демчак. У програми “Наші гроші” є два акти про продаж цієї землі. Перший – за 2010 рік. В ньому Демчак продає землю за 2 млн грн Якову Бассу. А другий – за 2013 рік. По ньому Демчак продає цю ж ділянку за 370 тис. грн іншій людині. Сам Демчак запевняв, що Бассу будинку не продавав, бо той не зміг розрахуватися. В деклараціях нардепа за 2014 і 2015 рр. ця дача не вказана.

У Київраді журналістів запевнили, що дача академіка Лебедєва записана на Якова Басса.

Мешканці Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря, що належить церкві Московського патріархату, перегородили дорогу по вул. Академіка Лебедєва, поставили там залізний паркан, розібрали асфальт, покладений коштом міста, і облаштували на цьому місці город.

Повʼязані особи

Затолокіна
Олеся Сергіївна
  • дочка генерал-майора та першого заступника голови Державної спеціальної служби транспорту Сергія Затолокіна
  • Кількість справ: 1
Затолокіна
Олена Володимирівна
  • дружина генерал-майора та першого заступника голови Державної спеціальної служби транспорту Сергія Затолокіна
  • Кількість справ: 1
Демчак
Руслан Євгенійович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
  • Кількість справ: 7
Супрун
Микола Олексійович
  • радник екс-президента Януковича та колишній представник податкової адміністрації по зв'язках із ВР
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39105605