"Центренерго" купувало газ з подвійною переплатою у Онищенка, який віддавав Кононенку 20%

Народний депутат Олександр Онищенко заявив, що платив Ігорю Кононенку по 2000 грн за кожну тисячу кубометрів газу, поставленого на державні підприємства.

Видання повідомляє, що Онищенко показав журналістам переписку з Кононенком щодо поставок газу на "Центренерго". Безпосередньо текст переписки оприлюднив народний депутат Сергій Лещенко у ефірі Шустер LIVE:

sms-onyschenka

Олександр Онищенко нині переховується у Лондоні. Він є підозрюваним по справі щодо розкрадань у системі "Укргазвидобування". У тому числі в справі згадується фірма "Газтранспроект", яка у 2015 році була обрана постачальником газу для "Центренерго" без відкритих торгів.

Як повідомляли "Наші гроші", "Центренерго" у березні 2015 року уклало угоду з "Газтранспроектом" на суму 194,63 млн грн. Було замовлено 19 млн кубометрів газу по 10 244 грн. за тисячу кубометрів з постачанням впродовж року. Це майже вдвічі дорожче від граничної ціни газу для промисловості, встановленої НКРЕКП на літо 2015 року — 6 600 грн.

Хоча з тексту цитованої вище переписки витікає, що газ поставлявся ще дорожче — по 14 260 грн за тисячу кубометрів. Таким чином вказані Онищенком 2000 грн становлять близько 20% від закупівельної ціни "Центренерго".

Засновником і директором ТОВ "Газтранспроект" був Юрій Смаглюк. За даними НАБУ, Онищенко залучив його до злочинної діяльності.

Повідомлялось, що фірми Онищенка викупали газ на фіктивних аукціонах по 2400 гривень за тисячу кубометрів, а потім перепродувало по ринковій ціні 6 900 грн.

Повʼязані особи

Онищенко
Олександр Романович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Кількість справ: 14
Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 22927045
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38889116