Компанія, яку пов’язують з депутатом Зубиком, хоче збудувати 17-поверховий готель в центрі Києва

Львівська компанія "Рома-М", яка планує побудувати висотний офісно-готельний комплекс на бульварі Шевченка в Києві, виявилася пов’язаною з народним депутатом Володимиром Зубиком. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми".

Висота комплексу має бути 17 поверхів. Хоча, згідно з містобудівними планами міста, ця ділянка перебуває у зоні, де заборонене висотне будівництво, а будувати нове можна, лише зважаючи на основні закономірності існуючої історичної забудови. Окрім того, ділянка перебуває в межах історичного ареалу міста, де будувати вище від 27 метрів не можна (це в середньому 9 поверхів).

Громадські активісти висловлювали занепокоєння, що висотне будівництво біля старовинної садиби Терещенків (бульвар Шевченка, 32) може загрожувати пам’ятці.

Проект будівництва від початку був опублікований на сайті відомої архітектурної студії Borodkin Architects. Це 17-поверховий офісно-готельний комплекс Leonis, який розташований якраз між садибою Терещенків і комплексом H-Tower з готелем Hilton.

Аби місто погодило початок проектування, забудовник має погодити проект будівництва в Департаменті культури КМДА та Міністерстві культури. Однак у цих органах зазначили, що нічого  не погоджували.

Більшою частиною ділянки володіє ТОВ "Рома-М", зареєстроване у Львові. Цю землю фірма купила ще в 2007 за 6,5 мільйона гривень. Львівські бізнесмени у 2013 році отримали і дозвіл на будівництво п’ятої категорії складності від Державної архітектурно-будівельної інспекції. У реєстрі Державної архітектурно-будівельної інспекції підрядником майбутнього будівництва вказане ТОВ "Будівельна компанія "Інтергал-Буд". Ці дві компанії виявилися пов’язаними між собою через засновників та власників.

Бенефіціарний власник і "Рома-М", і "БК "Інтергал-Буд" Валерій Кулаков. Він був постійним помічником народного депутата Володимира Зубика. Депутатська приймальня Володимира Зубика міститься саме в приміщенні будівельної компанії на вулиці Анрі Барбюса, 28Б в Києві.

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34692645
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30707102