Харківська райрада перевищила свої повноваження, віддаючи землю депутату

За інформацією сайту "Наші гроші", ТОВ "Харківський кінний завод" отримав у користування земельні ділянки площею 191 га та вартістю 1,45 млн грн з порушенням процедури.

1 березня 2007 року до Харківської райдержадміністрації надійшла заява про припинення права сільськогосподарського підприємства "Комунар" на користування земельною ділянкою площею 195га. Того ж дня до РГА звернулось ТОВ "Харківський кінний завод" щодо надання дозволу на відведення цієї землі. В липні 2007 року кінний завод отримав від РГА дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

20 жовтня 2009 року депутати Харківської райради затвердили ТОВ "Харківський кінний завод" технічну документацію на користування земельними ділянками площею 191 га. Нормативно-грошова оцінка цієї землі склала 1,45 млн грн. В січні 2010 року фірма отримала бажану ділянку в оренду на 49 років.

В 2015 році прокуратура звернулася до суду з вимогою повернути земельні ділянки ДСП "Комунар". Прокуратура стверджувала, що за редакцією Земельного кодексу, який діяв в другій половині 2000-х років, РДА не мала повноважень по вилученню землі. Це могла зробити тільки обласна держадміністрація.

Суд встановив, що дійсно ХОДА погоджень щодо вилучення земельної ділянки площею 191,08 га з постійного користування ДСП "Комунар" не надавалося. Але суд вирішив, що прокуратурою було пропущено термін позовної давнини для оскарження рішення РГА. Адже ХОДА ще в 2007 та 2009 роках була проінформована про рішення Харківської РДА щодо передачі спірних земельних ділянок в оренду приватній фірмі.

Головою Харківської ОДА в 2005-2010 роках був нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Співзасновником ТОВ "Харківський кінний завод" є народний депутат Дмитро Шенцев. Його партнерами є депутат Харківської облради Давид Чихладзе та Леонтій Бугайчук.

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 23912956