Хомутиннік пролобіював закон для сім'ї Клюєвих і свого тестя

За інформацією сайту "Наші гроші", народний депутат Віталій Хомутиннік з подачі Сергія Клюєва у листопаді 2012 року пролобіював через парламент обнуління мита по кремнію. А після цього партнер тестя Хомутинніка увійшов у сонячний бізнес.

6-го листопада 2012 року фотограф Влад Содель зняв, як нардеп Сергій Клюєв показував Хомутинніку телефон з смскою від якогось Dyakon. У смсці було прохання зменшити з 5% до 0 одну зі ставок митного збору по кремнію. "Можно попробовать озвучить, что в правке №33 была техническая ошибка — в таблице не отражен код 2804610000 по которому ставка меняется точно также как и по коду 2804690000", — написав Дьякон.

Згідно із стенограмою засідання Верховної Ради, в той же день Хомутиннік виконав пораду Дьякона, законопроект був підтриманий Радою.

Законопроект Хомутинніка змінив митні ставки наступним чином:

закон1 закон2

Від введення нульових мит на кремній заробила родина Клюєвих, котра володіла великим імпортером кремнію — запорізьким "Заводом напівпровідників".

Окрім цього, вигоду від правок до законопроекту отримав і бізнес-партнер тестя Хомутинніка Олександр Царевич. Вже після успішного обнуління мита на кремній він отримав 30% ТОВ "Талія Солар", отримавши 30% фірми. Шматок фірми йому виділили її перші засновники — італієць Нікола Серджіо та італійська ж фірма "Офеліо".

Повʼязані особи

Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13
Клюєв
Сергій Петрович
  • народний депутат України VIII скликання, самовисуванець
  • Кількість справ: 12