Адамовський і Грановський причетні до компанії, яка виграла 7 млрд державних тендерів на паливо

За інформацією журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", народний депутат Олександр Грановський і бізнесмен Андрій Адамовський причетні до ТОВ "Трейд Коммодіті", яке вигравало державні тендери на поставку палива.

Формально одноосібним власником і керівником ТОВ "Трейд Коммодіті", котра за останні два роки виграла паливних тендерів на 7,11 млрд грн., є Вадим Майко з Кам’янського. Він мешкає у звичайному багатоквартирному будинку в Кам’янському і не має машини.

Проте у інтерв’ю керівника Державного резерву Вадима Мосійчука виданню OilNews, Мосійчук заявив, що коли у Держрезерву виник конфлікт із "Трейд Коммодіті" щодо постачання палива, то до нього на переговори приходив саме Адамовський. За інформацією журналістів “Наші гроші”,  він представлявся власником компанії.

Разом з тим, згідно з даними майнового реєстру на початку 2016 року "Трейд Коммодіті" позичило 7,5 млн дол. та 81 млн грн. у близькому до Адамовского банку "Південний". Цей же банк з'явився у декларації Олександра Грановського: нардеп взяв кредит у 800 тис грн.

Саме ж "Трейд Коммодіті" закуповувало неякісне пальне у низки фірм, щодо яких було відкрите кримінальне провадження. Це паливо потім продавалося під виглядом бензину марок А-80, А-92, А-95 і дизельного палива.

Повʼязані особи

Грановський
Олександр Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член партії "Блок Петра Порошенка"
  • Кількість справ: 11
Майко
Вадим Михайлович
  • бенефіціарний власник і керівник ТОВ "Трейд Коммодіті" з 2011 року
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20953647
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30536344