Одеський припортовий завод знаходиться під контролем людей Миколи Мартиненка і Ігоря Кононенка

За інформацією журналістів програми "Схеми", Одеський припортовий завод знаходиться під контролем людей Миколи Мартиненка і Ігоря Кононенка.

У травні 2015 року наглядову раду ОПЗ очолив Сергій Перелома, бізнес-партнер Миколи Мартиненка, який був призначений особистим розпорядженням Арсенія Яценюка. Ще одним членом правління став Микола Щуріков, якого також пов’язують із Мартиненком. З іншого боку — членом правління заводу стала Ольга Ткаченко, яка раніше працювала помічницею депутата від "Блоку Петра Порошенка" Олександра Грановського, близького до Ігоря Кононенка.

У липні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро України затримали наближених Перелому і Щурікова через підозру у використанні Одеського припортового заводу для виведення коштів. За даними НАБУ, за сприяння Переломи і Щурікова у 2015 році постачальником газу, видобутого "Укрнафтою", для потреб ОПЗ стала одна із фірм-посередників, а саме ТОВ "Компанія "Енергоальянс". Закупівля газу через "Енергоальянс" здійснювалася за цінами, вищими за середньоринкові.

Також з ОПЗ виводили кошти на купівлі мінеральних добрив за заниженими цінами. Спершу контракт підписали із новоствореною фірмою Expotrade Global Limited (Гонконг), прямо пов’язаною з Ольгою Ткаченко. У 2015 році "Одеський припортовий завод" почав продавати свою продукцію британській Newscope Estates Ltd. За даними НАБУ, в 2016 році державний завод продав цій компанії карбамід на суму 1 мільярд 630 мільйонів гривень із 5-відсотковою знижкою. Це, власне, і завдало збитків заводу у вигляді недоотриманого прибутку, вважають у НАБУ.

Отримане з мобільного Ольги Ткаченко листування свідчить про її причетність до оборудки з Newscope Estates Ltd. Але суд відмовився долучити це листування як доказ. 3 жовтня 2016 року Ольга Ткаченко звільнилася за власним бажанням.

Британська компанія володіє 100% акцій української фірми ТОВ "Ньюскоуп Істейтс", яка раніше мала назву ТОВ "Поділ-Сіті". Реквізити цієї фірми збігаються з реквізитами багатьох фірм бізнесмена Сергія Тищенка.

У травні 2016 року, коли розслідування НАБУ було в активній фазі, журналістам "Схем" вдалось зафіксувати зустріч Сергія Тищенка і народного депутата Олександра Грановського в одному з київських ресторанів.

Розмову з Олександром Грановським веде Сергій Тищенко

15 вересня 2016 року на закритих для преси зборах акціонерів "Одеського припортового заводу" було ухвалено рішення про призначення членом наглядової ради Олександра Візіра, який у 2015 році був помічником народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Кононенка. Водночас із наглядової ради виключили людей, яких пов’язують із "Народним фронтом" — Сергія Насвiщука та Сергія Перелому.

Повʼязані особи

Грановський
Олександр Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член партії "Блок Петра Порошенка"
  • Кількість справ: 11
Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Візір
Олександр Сергійович
  • член правління Одеського припортового заводу з 15 вересня 2016 року, помічник народного депутата Ігоря Кононенка
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00206539
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30558017
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38315878