Херсонгаз завищив ціни для шкіл

У лютому 2012 р. кілька держустанов Херсонської області уклали договори на постачання природного газу з ПАТ "Херсонгаз": 17 лютого 2012 р. – Виконком Таврійської міськради (закупівлю 161,9 тис куб м газу за 1,10 млн грн погодив заступник голови ради Олег Миронов ), 21 лютого 2012 р. – Цюрупинська спеціалізована школа №4 (закупівлю 96 тис куб м за 585,5 тис грн погодила директор Тетяна Іващенко), 22 лютого 2012 р. – Новомаячківська ЗОШ Цюрупинської РДА (закупівлю 100 тис куб м за 610 тис грн погодила директор Наталія Чернобай).

За інформацією сайту "Наші гроші", перелічені тендери є сумнівними, оскільки ціни на газ за договорами перевищили закладену в держбюджет ціну ($416 за тисячу кубометрів) вдвічі у випадку виконкому ($847,5 за тисячу кубометрів) і більш ніж у півтора рази – у випадку шкіл ($762,5 за тисячу кубометрів). При цьому в звітах усіх трьох установ декларована ціна за одиницю товару чомусь становить лише 4726 грн за тис кубометрів, яку ніяк не можна отримати, якщо поділити суму за договором на кількість товару для жодної з трьох закупівель. Дивним також є те, що відділ освіти Каланчацької райдержадміністраці 20 лютого 2012 р. зміг отримати від ПАТ "Херсонгаз" газ за значно нижчою ціною в $595.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Матчука передав викладені факти до контролюючих органів. Прокурор Херсонської області К.Свіденко у відповідь на звернення повідомив, що всі зазначені установи купують газ за ціною 4726 грн за тисячу кубометрів ($590) і не побачив підстав для прокурорського реагування.

Повʼязані особи

Миронов
Олег Вікторович
  • голова конкурсних торгів, заступник голови Таврійської міськради Херсонської області
  • Кількість справ: 1
Чернобай
Наталія Юріївна
  • голова комітету з конкурсних торгів, директор Новомаячківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Херсонської області
  • Кількість справ: 1
Іващенко
Тетяна Миколаївна
  • голова комітету з конкурсних торгів, директор Цюрупинської спеціалізованої школи №4
  • Кількість справ: 1