Ляшко та його однопартієць ймовірно проводили тендерні "оборудки" на поставках пожежних машин

 

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" виявили тендерні махінації, які проводили люди, що пов'язані з народним депутатом Олегом Ляшком. Автори програми вказують на те, що народний обранець ймовірно використовував свій політичний вплив для надання державного замовлення підприємству “ПК “Пожмашина”.

Олег Ляшко у своїй декларації вказав, що продав двоповерхову споруду фірмі "Асфа лайн" за 2 млн. грн., яка пов'язана з наближеною до нього людиною - Олегом Авер'яновим.

У 2008 році державне підприємство "Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування "Пожспецмаш" було визнано банкрутом за борг у 20 млн. грн, що становило невелику суму у порівняння з вартістю підприємства. Майно заводу було розділене між кількома компаніями, зокрема тими, що пов'язані з Олегом Авер'яновим.

У 2009 році, ДСНС сплачує 263 млн. грн за поставки пожежної техніки приватній фірмі "Завод "Пожспецмаш", якою керував Авер'янов. Ця фірма переказала державні кошти іншій подібній ТОВ "Виробниче підприємство "Пожспецмаш", співзасновницею якого була теща Олега Авер'янова. Цією фірмою через кілька фіктивних компаній було закуплено машини російського виробництва. Податкова встановила, що їх вартість зросла вдвічі після проходження ланцюжку фіктивних підприємств.

Після проведення цієї схеми обидва "Пожспецмаші" було ліквідовано, натомість створено ТОВ "ПК "Пожмашина", формальним кінцевим бенефіціаром (через кіпрську компанію "Ідехус Лімітед") якої є давній товариш та кум Авер'янова і член Радикальної партії Олександр Борщ.

У 2015 році тодішній голова ДСНС Сергій Бочковський звинувачував Олега Ляшка у тиску з метою забезпечення "Пожмашині" перемоги на тендері ДСНС. Після арешту та звільнення Бочковського, Авер'янов посів крісло заступника голови ДСНС. Невдовзі відбувся тендер на закупівлю пожежних машин на суму 92 млн. грн, при якому було відхилено всі пропозиції, окрім "Пожмашини" та "Ман трак енд бас Юкрейн". Проте, слідство встановило, що Авер'янов вступив у змову з керівництвом німецької компанії і остання перерахувала "Пожмашині" дві третини коштів, які потім пішли у фірму ТОВ "Торгівельно-промислова компанія "Альянс-агро", офіс якої знаходиться у квартирі Авер'янова.

За даними журналістів, у 2016 році Олег Ляшко здійснював тиск на владу - фракція “Радикальної партії” відмовлялася голосувати за бюджет, доки до нього не включили 400 млн. грн на  постачання пожежної техніки. Після проведення тендеру його переможцем знову стала компанія "Пожмашина".

 

 

 

 

 

 

Повʼязані особи

Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14
Аверʼянов
Олег Вʼячеславович
  • фактичний співвласник ТОВ «Промстройінновація», депутат Чернігівської обласної ради
  • Кількість справ: 4
Борщ
Олександр 
  • Підприємець, кум Олега Авер'янова, член Радикальної партії
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

компанія (Республіка Кіпр)
ЄДРПОУ None
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36459962
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32368374
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36264544
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34240521
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33083712
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36076912
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33742637
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38259913
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34639541