Олега Ляшка підозрюють у незаконному збагаченні

Починаючи з 2008 року родичі та найближче оточення лідера Радикальної партії Олега Ляшка стали власниками декількох елітних квартир у столиці та численних земельних ділянок на Київщині. Також політик постійно користується кількома відсутніми у його декларації автомобілями, повідомляє у своєму розлідуванні журналістка програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" Надія Бурдей.

Головним чином епізоди сумнівного набуття власності пов’язані з матір’ю О. Ляшка – Любов'ю Павлівною. До 2008 року Любов Ляшко жила у квартирі на 47 кв. м у селі Варва Чернігівської області і працювала оператором котельні. Однак після виходу на пенсію Любов Ляшко із розмахом успішного бізнесмена почала скуповувати дорогу столичну нерухомість та примножувати земельні володіння під Києвом.

Так, 14 жовтня 2008 року Вишгородська райадміністрація окремим розпорядженням виділяє сімом громадянам України землю для ведення особистого селянського господарства (з копією розпорядження можна ознайомитись на сторінці розслідування). По 2 га землі у с. Нижча Дубечня отримують: Олег Ляшко, Любов Ляшко (матір нардепа), Лоліта Федотова (сестра цивільної дружини нардепа), Яніна Бєлогурова (зведена сестра Ляшка), Олександр Бєлогуров (чоловік зведеної сестри) та ще дві наближені до політика особи – помічник-консультант нардепа Олексій Ленський та Сергій Кириченко (брат народного депутата VIII скликання Олексія Кириченка). На момент передачі земля мала сільськогосподарське призначення. Ділянки були згодом поділені на дрібніші й частково продані під забудову. Зокрема лідер Радикальної партії вже позбувся цієї нерухомості, натомість його матір продовжує володіти у Нижчій Дубечні сімома наділами.

Землею у Вишгородському районі Любов Ляшко не обмежилась. У тому ж 2008 році вона придбала чотири ділянки у Броварському районі Київської області, на березі Десни у с. Пухівка, а за кілька років докупила тут ще дві ділянки. Натепер у Пухівці матері нардепа належить шість земельних ділянок загальною площею ¾ гектара (документ про володіння земельними ділянками на сторінці розслідування).

У 2012 році вона придбала у центрі Києва, в елітній новобудові на Щорса 36В, три квартири, по 100 кв. м кожна. За оцінкою ріелторів вартість одного квадратного метра, на момент зведення будинку, сягала трьох тисяч доларів. Тобто, за триста квадратних метрів матір нардепа мала б викласти близько мільйона доларів. Вже за рік жінка продає усі три квартири. Одну з них, за суттєво заниженою ціною у 120 тисяч гривень, куму та заступнику Ляшка в Радикальній партії – Юрію Сухіну.

ris19.png

Станом на початок 2017 року у власності матері Ляшка залишилось лише одне машиномісце на Печерську. Натомість у 2016 році вона придбала трикімнатну квартиру, ринкова вартість якої складає понад 1,5 млн грн. В коментарях журналістам О. Ляшко стверджує, що не допомагав матері із купівлею нерухомості.

ris9.png

Сам О. Ляшко, хоч і має дві квартири в Києві, мешкає у Козині у будинку вартістю 15 млн грн. Однак у 2014 році нардеп приймав журналістів каналу ICTV в іншому будинку і тоді ж на камеру заявив, що витратив на його добудову "останні гроші". Ця нерухомість записана на Лоліту Федотову – молодшу сестру цивільної дружини Ляшка Росіти Сайранен. Остання переконує, що сестра купила будинок за власні кошти "взяла кредит і купила", чим прямо заперечує слова Олега Ляшка про "останні гроші". Водночас, на кого б не була записана будівля, родина Ляшка надзвичайно часто її відвідує.

ris5.png

Також Ляшко та його близькі користуються автопарком, що відсутній у декларації нардепа. На автомобілі Mercedes GL 550 регулярно їздить цивільна дружина Ляшка – Росіта Сайранен. Офіційно Mercedes записаний на Антона Розова, який, за даними журналістів, належить до кола осіб з оточення керівництва Радикальної партії.

ris8.png

Ще одна автівка Toyota Land Cruiser записана на Лоліту Федотову. У ній нардепи Андрій Лозовий та Олег Ляшко приїхали під МВС в день зняття депутатської недоторканності. ris6.png

Сам Олег Ляшко пересувається на незадекларованому броньованому Cadillac Escaladе. Такого автомобіля у декларації нардепа також немає, однак раніше Ляшка вже неодноразово фіксували у цій автівці біля ВРУ. Офіційно авто записано на радника Ляшка – Олександра Гулака.

Навесні 2017 року за матеріалами розслідувань програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" НАБУ порушило справу щодо лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Антикорупційне бюро підозрює народного депутата у незаконному збагаченні. У своїх коментарях політик назвав дії правоохоронців "політичним замовленням".

Повʼязані особи

Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14
Ленський
Олексій Олексійович
  • народний депутат України VIII скликання, член Радикальної Партії України
  • Кількість справ: 3
Кириченко
Сергій Миколайович
  • брат народного депутата від Радикальної партії Олексія Кириченка
  • Кількість справ: 1
Сухін
Юрій Михайлович
  • депутат Київської міської ради 7 скликання від партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 2
Гулак
Олександр Миколайович
  • помічник народного депутата від Радикальної партії Олексія Ленського, радник Олега Ляшка
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 23569369