Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Тригубенко, сусід президентського бізнес-партнера Ігоря Кононенка по парламентській залі, взяв під контроль державні вугільні активи, повідомляє у розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" журналістка Аліса Юрченко.
![тригубенко.jpg](https://lh4.googleusercontent.com/anRLETnH1S56e_x9Ct5byfWg6anUaSv64UdI8C7unk-yjg-EAporhAFllbamJPKylLcBW2GaaQBb6Ioci-mw7cQgPChsfQVeGOMPhOwrynQOldjW1RBPM8cCV37tkgVMAMYVjAhU)
"Він зараз став смотрящим за вугільною промисловістю України. Над ним є ще вищий смотрящий – пан Кононенко", – стверджує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Персона Сергія Тригубенка сплила й за контрактом на постачання вугілля державному "Центренерго".
ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс" з Харкова у вересні 2015-го без тендеру отримало потужне замовлення від "Центренерго". Державні енергетики вирішили придбати в приватного посередника вугілля марки "Г" на суму 520 млн грн. Відповідний договір був підписаний 10 вересня першим заступником генерального директора ПАТ "Центренерго" Ярославом Громком і директором ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс" Олександром Лінченком.
![screenshot-specifikaciya.png.jpg](https://lh5.googleusercontent.com/2NK-i9vX5AaWaYyKvEWjvNyxM5W18SCSc_zlHdUY_ZpKQha-lRQeiEep_gbgv1RYlCpsmjCFlg8jEFSI_cMv4fI2C77swJiqjzoSLDbbWe_2BnpibgjfoQg0t8aVba8oXaSrdoT4)
Журналісти виявили, що співзасновником харківської фірми, на якого вона тривалий час була записана, є підприємець Ігор Тупіков. Він також у березні–вересні 2015 р. був помічником-консультантом нардепа з Харківщини Сергія Тригубенка. Він пішов з посади за 9 днів до того, як заснований ним "Торгівельний Дім-Ресурс" уклав контракт на 520 млн грн. з "Центренерго".
Характерно, що фірма екс-помічника Тригубенка продала "Центренерго" вугілля іншого державного підприємства – шахти "Краснолиманська". Однак контракти з цією фірмою невигідні для державної шахти. Вона продає видобуте вугілля фірмі-посереднику дешевше, ніж сплачує за нього кінцевий споживач – "Центренерго", а отже шахтарі недоотримують прибутки. Натомість приватний посередник, який не видобуває вугілля, а лише купує і перепродає його, за рахунок близькості до "кураторів галузі" отримує значний прибуток.
Попереднє керівництво державної шахти ще в 2014 р. заявляло, що Сергій Тригубенко розставляє на підприємстві підконтрольний менеджмент. Однак невдовзі на постмайданне керівництво шахти завели справу, воно було звільнене і новим директором ДП "ВК "Краснолиманська" став Олександр Дубовик.
У листопаді 2015 р. підприємство уклало з "Торгівельним Домом-Ресурс" договір субпідряду, передавши право видобутку на пластах. Показово, що у 2014 р. перше постмайданне керівництво шахти забрало ці пласти в іншої приватної фірми – ТОВ "Краснолиманське" донецького бізнесмена Сергія Кузяри і партнерів. Тож замість компанії Кузяри пласти опинилися під контролем харківської фірми з орбіти Сергія Тригубенка.
Сергій Тригубенко свій вплив на шахту "Краснолиманська" і "Центренерго" заперечує. Так само політик заперечив і той факт, що співзасновник "Торгівельного Дому-Ресурс" Ігор Тупіков працював його парламентським помічником.
![screenshot-tupikov.png.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/q0msf1ZeCCEow7lrP0JbjN_sT5-fFCiy1cG1Fis620aJBv4Iz1liKo14iXMAPFlTJk1dZkkKbbUU8ykXHfp8i1AOonyfu_6RU2a5WNNgMoIaB8HPuXT2KSbJ6qut209UW9wXm-wI)
Лишається додати, що інша екс-помічниця Сергія Тригубенка – Юлія Сьомик – працювала радником міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика.
Також серед помічників Сергія Тригубенка був Ігор Балабанов, який до осені 2015 р. очолював "Центренерго".