Керівником Державного експертного центру МОЗ України стала людина з оточення нардепа Гліба Загорія

4 серпня 2015 року керівником ДП "Державний експертний центр" Міністерства охорони здоров'я України обрано Івана Бавикіна, повідомляють журналісти сайту "Наші гроші".

У зв’язку з цим "Центр протидії корупції" та БФ "Пацієнти України" заявили про конфлікт інтересів, адже до призначення Бавикін працював помічником народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Гліба Загорія, який є власником фармацевтичної фірми "Дарниця". До цього він встиг попрацювати радником очільника Державної служби з лікарських засобів у м. Києві.

На думку члена правління "Центру протидії корупції" Олександри Устінової, призначення Івана Бавикіна на згадану посаду створює загрозу того, що "Дарниця" може отримати доступ до інформації щодо інноваційних препаратів та їх випробовувань, або скористатися шансом та не пустити на ринок продукти-конкуренти, як це колись було з литовським препаратом "Мілдронат".

Голова правління БФ "Пацієнти України" Дмитро Шерембей наголошує, що "таке призначення може стати суттєвою загрозою для передачі закупівель міжнародним організаціям", адже "саме Гліб Загорій свого часу блокував проходження відповідних законопроектів у Верховній Раді".

Олександра Устінова також стверджує, що народний депутат Гліб Загогрій "розставляє потрібних його бізнесу людей в Міністерстві охорони здоров’я". На її думку, колишній керівник Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов теж був ставлеником Гліба Загорія ще за часів прем’єрства Миколи Азарова. Адвокатська діяльність першої заступниці Міністра охорони здоров’я Олександри Павленко, за даним журналістів, також була пов’язана із захистом інтересів фірми "Дарниця".

Нагадаємо, що Державний експертний центр надає висновки щодо того, чи може той чи інший лікарський препарат продаватися на території України. На основі висновку ДЕЦ, Державна служба з лікарських засобів видає дозвіл на реєстрацію препарату в Україні.

Повʼязані особи

Загорій
Гліб Володимирович
  • народний депутат VIII скликання, власник ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця"
  • Кількість справ: 3
Бавикін
Іван Миколайович
  • директор ДП "Державний експертний центр" Міністерства охорони здоров'я України, колишній помічник народного депутата Гліба Загорія
  • Кількість справ: 1