Міськрада забрала 13 гектарів у бухті Севастополя, що за Куніцина були віддані товаришу Гресса

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", суд зобов’язав ТОВ "Союз-буд-інвест" повернути Севастопольській міській раді земельну ділянку площею 13,15 га, яка розташована на західному березі Камишової бухти Гагарінського району міста. Про це свідчить рішення Господарського суду Севастополя від 16 вересня 2013 року.

На початку 2010 року Севастопольська міська держадміністрація безоплатно передала цю ділянку, вартість якої становила 44,11 млн грн, "Гаражно-будівельному кооперативу "Камаз-3" для гаражного будівництва. У середині березня того ж року кооператив отримав держакт на право власності на цю ділянку. Підставою для видачі цього держакту стало розпорядження СМДА № 490-р від 4 березня 2010 року. А вже у квітні 2010-го кооператив вніс нерухоме майно до статутного капіталу ТОВ "Союз-буд-інвест".

Як встановив Севастопольський апеляційний адміністративний суд, у розпорядженні СМДА за № 490-р не йшлося про передачу землі гаражно-будівельному кооперативу "Камаз-3". Розпорядження за цим номером і датою стосувалось іншого кооперативу ("Скарлетт"), якому надавалася ділянка у районі мису Східний.

Сам кооператив "Камаз-3" неодноразово зазначав, що не має оригіналу розпорядження СМДА, оскільки воно було вилучене слідчими органами у липні 2010 року. Водночас кооператив надав суду копію цього розпорядження, яка засвідчена нотаріусом 11 січня 2013 року, тобто вже після вилучення оригіналу. На спірному розпорядженні СМДА від 4 березня 2010 року стоїть підпис першого заступника СМДА В. Казаріна, хоча в розпорядженні зазначено прізвище тодішнього голови СМДА Сергія Куніцина.

Взагалі, як наголосив суд, Севастопольська міськдержадміністрація вийшла за межі своєї компетенції, адже спірна ділянка знаходиться у межах міста Севастополя, відповідно розпоряджатися нею може лише міська рада. Окрім цього, ділянку мали продати на аукціоні. Чинним законодавством не встановлено, що юридична особа може безоплатного отримати ділянку із земель державної або комунальної власності. Таким чином, суд визнав недійсним держакт на право власності кооперативу "Камаз-3" на ділянку площею 13,15 га на західному березі Камишової бухти. Також суд зобов’язав фірму "Союз-буд-інвест" повернути ділянку міській раді.

ТОВ "Союз-буд-інвест" у 2004 році заснували Вадим Андрієць, який є директором фірми, і Світлана Тимофеєва. У 2006 році Тимофеєва вийшла зі складу засновників.

За даними видання "Гражданская оборона", відчуження 13,15 га на західному березі Камишової бухти здійснювалося під керівництвом екс-глави Мінфіну АРК в уряді Куніцина Олександра Гресса. За даними видання, директор фірми "Союз-буд-інвест" є знайомим Гресса.

Повʼязані особи

Куніцин
Сергій Володимирович
  • народний депутат України VII скликання, колишній голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим
  • Кількість справ: 5
Казарін
Володимир Павлович
  • колишній заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації
  • Кількість справ: 1
Гресс
Олександр Олександрович
  • колишній міністр фінансів Автономної Республіки Крим та голова Наглядової ради ЗАТ "КримНІОпроект"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

обслуговуючий кооператив
ЄДРПОУ 36868665
орган державної влади
ЄДРПОУ 04055587
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32841393