Завод Федерації футболу з виробництва «кучерявої трави» безконкуренто отримує бюджетні мільйони на тендерах з будівництва футбольних майданчиків.

     З кінця 2017-го ТОВ “ФФУ ПРОДАКШН ”, завод з будівництва і реконструкції футбольних майданчиків Федерації футболу України, президентом якої є народний депутат Андрій Павелко, отримав поза конкурсом близько 66 замовлень на майже 95 млн грн. тільки у Києві.

     Павелко Андрій, будучи народним депутатом України від БПП та одночасно головою комітету ВРУ по питанням бюджету, президентом Федерації футболу України, з березня 2015 року можливо за його сприянням змінив цільове використання допомоги від УЄФА «Соціальної програми «ХЕТ-ТРИК» у розмірі 5,5 млн. євро.

    Допомога передбачала безкоштовне будівництво на всій території України штучних полів, однак була спрямована на будівництво заводу з виробництва штучного покриття для  футбольних майданчиків, що наразі є ТОВ «ФФУ ПРОДАКШН», про що повідомляють журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» https://bihus.info/kucerava-trava-pid-zavod-federacii-futbolu-aku-ocolue-nardep-pavelko-stvorili-budzetnu-monopoliu.

    Як вбачається зазначений вище Завод розпочав активну діяльність вже після змін до Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» від 13 листопада 2017 р., якими було виділено 250 млн. грн на будівництво футбольних майданчиків у регіонах України. Зауважимо, що законопроект спочатку проходить бюджетний комітет, головою якого є той самий Андрій Павелко.

   «Ми не розраховували на державну програму. Будуючи завод, ми розраховували на свої сили, на запит від місцевої влади» , - зазначає політик Андрій Павелко.

    Крім цього  журналісти Бигус инфо зазначають, що 30 листопада 2017 року, ймовірно на прохання народного депутата України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово –комунального господарства України був розроблений типовий проект з будівництва спортивного майданчика для міні-футболу розміром 42х22, в якому, міститься орієнтування для регіональних замовників лише на одне покриття, а саме: покриття вітчизняного виробництва по технології міжнародної фірми «Politan», «LigaGrassProCP 238 11-8», яке виробляє в Україні тільки ТОВ «ФФУ ПРОДАКШН».

   Надалі під час проведення тендерів на реконструкцію і будівництво футбольних майданчиків, замовники закладали цю вимогу в тендерну документацію і відхиляли конкурентів, які пропонували не «кучеряву траву» яку виробляє ТОВ «ФФУ ПРОДАКШН».

   Крім цього  журналісти звернули увагу, що 6 грудня 2017 року постановою №919 КМУ, було дозволено  здійснювати 100% передоплату замовлень переможцям тендерів по проектах будівництва і реконструкції футбольних майданчиків, а також виконувати роботи протягом усього 2018 року. Раніше переможці подібних тендерів могли отримати заздалегідь не більше 30% вартості замовлення.

   Як стало відомо, проаналізувавши ринок виробників штучного покриття, журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» встановили, що ціни на покриття від ТОВ “ФФУ ПРОДАКШН ” більше ніж у інших виробників Європи на 4-8 євро за м2. Таким чином  переплата для стандартного майданчика становить від 1900 євро.

   На теперішній час вищезазначена інформація перевіряється в рамках досудового розслідування детективами Національного антикорупційного бюро України.

Повʼязані особи

Павелко
Андрій Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету
  • Кількість справ: 6

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40588053