Андрій Павелко купував обладнання для будівництва заводу Федерації футболу в офшорної фірми ОАЕ

   Ще один вид зловживання службовим становищем задля власної вигоди – футбольна корупція. Журналісти програми «Схеми» виявили нову корупційну схему, завдяки якої з бюджету Федерації футболу України, ймовірно, було виведено більше мільйона доларів https://www.radiosvoboda.org/a/video-shemes/29551287.html.

   ТОВ «ФФУ Продакшн», що належить Федерації футболу України, президентом якої є народний депутат Андрій Павелко, було закуплене обладнання для виготовлення «кучерявої трави» для міні футбольних майданчиків таких закордонних компаній, як:  Еко Грін Еквіпмент, штату Юту США; компанія «Тафтинг машинері сервісис Лтд.», Великобританія;  «Політан», Німеччина.

   Однак, відповідне обладнання було закуплене не на пряму у виробників, а через посередника – офшорну компанію «S.D.T. FZE», що знаходиться у Рас-ель-Хайма, Об’єднанні Арабські Емірати. При цьому ТОВ «ФФУ Продакшн», за даними контрактів 2016 р., укладало договіри з посередником на наступний день, після укладення договору між посередником та заводами виробниками обладнання.  ТОВ «ФФУ Продакшн» також переплачувало офшорній компанії 20% від початкової вартості обладнання, що становить близько 30 млн. грн.  Чому підприємство Федерації футболу витратило бюджетні кошти на закупівлю обладнання на невигідних для України умовах?

   Нагадаємо, що президентом ТОВ «ФФУ Продакшн» є народний депутат від БПП, Голова комітету ВРУ з питань бюджету, та одночасно президент Федерації футболу України Андрій Павелко. Народний депутат у інтерв’ю спочатку повідомляв, що й майже не чув про офшорну фірму. Пізніше пригадав: - «Німецька компанія «Politan» порадила нам її, як постачальника обладнання» - зауважив Андрій Павелко. Фото, яке знайшли журналісти у Facebook вказує на інше. На світлині Андрій Павелко та власник офшорної компанії  - шейх Мохамед Кейед.

 

   Нагадаємо про попередні журналіські розслідування Андрія Павелко, за якими нардеп незадекларував мільйонні статки своєї цивільної дружини, витрати на курорти та оренду квартири https://bihus.info/orenda-kvartiri-za-17-000misyac-bentli-ta-maldivi-nezadeklarovani-vitrati-nardepa-pavelka. А також, безконкурентна перемога ТОВ «ФФУ Продакшн»  на тендарних закупівлях  «кучерявої трави» https://bihus.info/kucerava-trava-pid-zavod-federacii-futbolu-aku-ocolue-nardep-pavelko-stvorili-budzetnu-monopoliu. Наразі справи розслідує НАБУ.

Повʼязані особи

Павелко
Андрій Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету
  • Кількість справ: 6

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40588053