Державні субвенції витрачаються на закупівлю компьютерів для шкіл у підприємця, який пов'язаний з народним депутатом Ігорем Гузем

    Міністерство фінансів щорічно затверджує з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (ч.6 ст.108 Бюджетного кодексу України).

     У 2017 році чималу суму субвенцій отримав округ №19, що на Волині, який представляє народний депутат від “Народного фронту”,  Ігор Гузь, а саме близько 26 млн грн, як повідомляють журналісти руху «Чесно» https://www.chesno.org/post/758/. Однак, Серед фірм та фізичних осіб, що вигравали тендери на надання тих чи інших послуг на округу №19 за кошти субвенцій, фігурує людина, чий родич працював в народного депутата Ігоря Гузя, за результатами розслідування журналістів руху «Чесно» https://www.chesno.org/news/2764/.

   Відповідно до відомостей на сайті Prozorro, до  шкіл та інших закладів  округу протягом 2017-2018 р. комп’ютерну техніку ФОП Чипинюк Роман Вікторович, який також є депутатом Іваничівської селищної ради. Він взяв участь у 16-ти тендерах  та переміг в 14-ти з них. У двох випадках торги не відбулися через відміну тендеру у зв`язку з тим, що участь в  взяв лише один учасник - вже вище згаданий Чипинюк. В одному випадку торги відбулися за участю 1 учасника https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-12-06-002321-c

   За даними аналітичної системи YouControl, Р. Чипинюк зареєструвався приватним підприємцем нещодавно – у червні 2017 року. А його дружина Ганна Чипинюк, депутатка Іваничівської районної ради, за інформацією місцевих ЗМІ, із січня 2015 року керувала громадською приймальнею Ігоря Гузя.

Роман Чипинюк прокоментував ситуацію:

   "Я вигравав тендери на постачання комп’ютерної техніки до закладів району. Конкурував з іншими учасниками, як і потрібно. Але бували випадки, коли конкурентів не було. Із Гузем чи нас щось пов’язує? Ну, я його знаю, бо він як народний депутат приїжджає до нас на округ. Але раніше ми так більше ніби… а зараз уже ні. І моя дружина в його приймальні вже не працює кілька років."

Натомість Ігор Гузь зазначив, що, мовляв, не причетний до процедури закупівель:

  " Щодо закупівлі комп’ютерної техніки “соцеконому”, то тим займаються напряму органи місцевого самоврядування чи відділи освіти, яким підпорядковані заклади освіти, куди надходить техніка. Як народний депутат я не маю стосунку до закупівель. Моє завдання інше: у будь-яких випадках залучати якомога більше державних коштів для округу. Роман Чипинюк, як й інші постачальники, має право займатися комерційною діяльністю."

Як висновок, за кошти, отримані з субвенцій, школи та інші заклади Волинського округу з 2017 року по сьогодні купують комп`ютери у чоловіка, який особисто знайомий з нардепом, а також є народним депутатом Іваничівської районної ради, що ставить питання наявності конфлікту інтересів у його діях .

Нагадаємо, що виділення певному округу субвенцій можуть ініціювати як самі народні депутати, так й інші суб’єкти. Парламентарі, при цьому, наголошують, що кошти дають насамперед тим, хто голосує за підтримання бюджету.

Повʼязані юридичні особи

Фізична особа-підприємець
ЄДРПОУ 3253422199