Незаконний тютюновий бізнес під крилом «Народного фронту»

Підакцизні товари, їх виробництво є прибутковим бізнесом, який, ймовірно, приховує сильних покровителів.  Журналісти програми «Схем» провели розслідування нової марки сигарет «Pull», які нещодавно з’явилися на українському ринку та заводу який їх випускає, та повідомили, що діяльність ТОВ «Юнайтед Табако» «під крилом» «Нородного фронту» та народного депутата Верховної Ради від цієї партії  Олега Кришина https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/29311007.html.

  Сигарети випускає товариство з обмеженою відповідальністю «Юнайтед Табако», директор Вершута В'ячеслав Вікторович, яке існує з 2016-го і розташоване у місті Жовті Води на Дніпропетровщині. Увагу журналістів привернула низька ціна цигарок -  17-20 гривень, тоді як розмір акцизного збору на тютюнові вироби зараз складає 15 гривень 46 копійок за пачку сигарет із фільтром. Так, півтори гривні залишається на сировину, витрати на виробництво, логістику, сплату ПДВ та інші витрати. Що ж залишається як прибуток для підприємства? При цьому, як повідомляє міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов : «265 тисяч. Приріст 15 тисяч. Оце мені головне. Щоб податки сплачували в місті Жовті води», а чий бізнес міський голова не знає.

   Далі, за допомогою двох серйозних експертиз, які були проведені у Міністерстві фінансів та Київському інституту судових експертиз, журналісти «Схем» розкрили секрет дешевих сигарет компанії «Юнайтед Табако»: частину з них випускають із підробленими акцизними марками, таким чином економлячи на сплаті зборів у бюджет.

   Відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/188-2013-%D0%BF, для українських сигарет має бути маркування «ТВ ЗФ» – що розшифровується як «для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром». На деяких пачках «Pull»  - «ТІ ЗФ», що означає «для тютюнових виробів імпортного виробництва з фільтром». Але сигарети «Pull» – не імпортне виробництво. Експертиза Міністерства фінансів доказала, підакцизна марка лише на 1й з 10 пачок є непідробленою.

   За допомогою другої експертизи, яка проводилась у Київському інституту судових експертиз встановили, що принаймні одна із п'яти пачок із підробленою акцизною маркою була виготовлена на тому ж обладнанні, що й оригінальна пачка «Юнайтед Табако». 

 Журналістам програми  «Схеми» вдалося встановити, що тютюнова фабрика у Жовтих Водах на Дніпропетровщині відкрилася за сприяння народного депутата з «Народного фронту» Олега Кришина. Відповідні аргументи підтверджує декількома обставинами.

  • По-перше відео з каналу Жовта річка https://www.youtube.com/watch?v=uxVidcjn2gI&feature=youtu.be на якому Кришин сам заявляє, що посприяв відкриттю завода.
  • По-друге зв’язок Миколи Журило, який є заступником директора «Юнайтед Табако» з партією «Народний фронт».  Микола – рідний брат Руслана Журила, який раніше працював на керівній посаді на державному підприємстві «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та фігурує як організатор розкрадань https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/29087265.html  на цьому держпідприємстві у справі НАБУ  разом із екс-депутатом та одним зі спонсорів тієї ж партії «Народний Фронт» Миколою Мартиненком.
  • По-третє табличка «Нородного фронту» на вхідних дверях ТОВ «Юнайтед Табако».

 

 «Це – провокація. Я на провокації не відповідаю», – натомість двічі сказав депутат Олега Кришина і швидко зайшов до сесійної зали парламенту.

На сьогодні, по викладеним вище фактам, слідчі Служби фінансових розслідувань в Дніпропетровській області в рамках досудового розслідування перевіряють зазначену інформацію на наявність ознак кримінального правопорушення передбраченого статтями 212,204 КК України. 

Повʼязані особи

Кришин
Олег Юрійович
  • Народний депутат України VIII-го скликання
  • Кількість справ: 1
Журило
Микола Миколайович
  • заступник директора з загальних питань ТОВ«Юнайтед Табако»
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40930346