За яким законом Петро Порошенко надав Холодницькому державну охорону?

   Ще у серпні журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” з'ясували , що вже два роки антикорупційного прокурора Назара Холодницького за розпорядженням президента Порошенка охороняють військові Управління державної охорони.

   5 грудня 2018 року Рахункової палата, на запит народного депутата Віктора Чумака, провела аудит ефективності використання коштів Управлінням держохорони, під час якого досліджувала питання надання держохорони Назару Холодницькому, і зазначила наступне:

“...з 19.11.2016 здійснюється державна охорона заступника Генерального прокурора України - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н. І., що не узгоджується з вимогами статті 7 Закону України “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”.

   Закон України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" не передбачає охорону заступника  Генерального прокурора України - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ст.6 відповідного закону передбачена  забезпечення безпеки Генерального прокурора у місцях постійного і тимчасового перебування.

   В Адміністрації президента розуміють, що розпорядження про надання охорони УДО заступнику генпрокурора - незаконне. Це з’ясувалося, коли програма “Наші гроші з Денисом Бігусом” звернулася в АП із запитом щодо того, хто охороняє іншого заступника генпрокурора - Анатолія Матіоса. У відповідь на цей запит в АП написали:

“...повідомляємо, що надання державної охорони заступнику Генерального прокурора - Головному військовому прокурору чинним законодавством не передбачено”

  В Управлінні державної охорони на прохання назвати пункт законодавства, яке дозволяло б Петру Порошенку надавати охорону Холодницькому, не відповіли.

 

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20
Холодницький
Назар Іванович
  • керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
  • Кількість справ: 2