Квартири у житловому комплексі, який побудований замість гуртожитків університету Поплавського, купляють родичі народних депутатів

Ще у 2005 році Київська міська рада виділила Київському національному університету культури і мистецтв, ректором якого був Михайло Михайлович Поплавський, нині народний депутат України,   3 земельних ділянки загальною площею 3,5 га на Печерських пагорбах - по вулиці Євгена Коновальця (раніше - Щорса), 36. Точно їх цільове призначення звучало так: “для будівництва та обслуговування навчальних корпусів, гуртожитку та житлового будинку”. Зараз на цій ділянці вистроєн новий житловий комплекс, а родичі народних депутатів України скуповують у ньому квартири - розслідування провели журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" https://bihus.info/rodichi-deputativ-skupovuyut-kvartiri-v-budinku-scho-viris-yak-rekonstrukciya-gurtozhitku. 

Пізніше Київрада своїм Рішенням від 27 грудня 2007 року N 1504/4337 http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldocWWW/032097CD74884D2AC225746B00687624?OpenDocumentзвільнила Київський національний університет культури і мистецтв (замовника) і ТОВ "Житло-Буд" (інвестора) від сплати внеску за створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва. У цьому рішенні повідомлялось про будівництво  нового навчального корпусу майже на 5000 місць, гуртожитку для аспірантів та студентів та аудиторного корпусу. 

Але  на цій території "виросли" три житлових будинки та бізнес-центр. Забудовником весь час було ТОВ “Житло-Буд”  у 2016 році екс-нардепа від “Батьківщини” та “Партії регіонів” Івана Куровського, на сьогоднішний день керівник Гладченко Вікторія Олександрівна, згідно даними https://youcontrol.com.ua/ru/contractor/?id=13462383&tb=history. Навесні 2015 року прокуратура Печерського району навіть відкрила проти Київського національного університету культури і мистецтв кримінальне провадження за самовільне будівництво. Проте, що далі трапилося у справі - невідомо, у прокуратурі відмовилися хоч щось розповісти про це розслідування.

 

Журналістам стало відомо, що 75 квартир у новобудові передані на баланс університету, однак не використовуються для проживання студентів, ще 234 помешкання - продані.

Власницею найбільших апартаментів площею 206 кв. м у ньому стала Ірина Домбровська - дружина народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Олександра Домбровського. Два нежитлових приміщення загальною площею 630 кв. м тут придбала сестра нардепа Антона Яценка - Дар’я Яценко. Олег Ляшко  оформив квартиру у цьому будинку площею 77,5 кв. м. на матір. Двокімнатною квартирою площею 106,6 кв. м у новобудові володіє і Оксана Лозова - мати народного депутата і соратника Ляшка Андрія Лозового.  

 

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 24368041