Бізнес і прописка у Чехії членів родини Ю.Тимошенко не декларуються

Закон України "Про запобігання корупції" передбаачає обов'язок декларувати не тільки майно, нерухомість та корпоративні права самого суб'єкта декларування, але і члена його сім'ї. 

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" виявили незадекларований бізнес та майно сім'ї лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко у Чехії. У деклараціях про доходи народного депутата України відсутня компанія MEDICAL INVESTED CAPITAL TRUE STANDING EUROPE LIMITED s.r.o. (скорочено - MEDIC TRUST), власником якої є гвінейська фірма MEDIC TRUST. Чеська фірма з гвінейським засновником займається орендою нерухомості. Олександр Тимошенко, чоловік Юлії Тимошенко є керуючим партнером цієї компанії з 2014 року. Компанія з такою ж назвою зареєстрована і в Лондоні. Водночас в декларації вказаний дохід Олександра від чеської компанії Britico Product s.r.o. за 2 роки у 300 000 грн. також не декларується Тимошенко.

Олександр Тимошенко, Яна Даніо та Галина Андрейців у Чехії є засновниками також громадської організації "Батьківщина". Основна мета організації – співпраця українців за межами України.

Про наявність житла у Празі прописки чоловіка Ю.Тимошенка також "забула", подаючи декларації. Олександр Тимошенко прописаний в Празі на вул. Za zahradami 387/17. Ще одна чеська прописка Тимошенка - Ústí nad Labem, Na Kohoutě 804/14, PSČ 40010.

Потрібно нагадати, що відповідно до ст. 46 ЗУ "Про запобігання корупції" народна депутатка повинна була зазначити інші корпоративні права, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї та юридичних особ, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї. У іншому випадку вважається, що вона подала Декларації з недостовірними даними.

 

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18

Повʼязані юридичні особи

Чеська компанія
ЄДРПОУ 03550877