"Батьківщина" незаконно використовувала персональні дані осіб для фінансування партії

Громадський рух ЧЕСНО з'ясував у розслідуванні «Батьківщина»:хто ховається за «спонсорами» зі столичних околиць" , що для фінансування політичної партії "Батьківщина" незаконно використовувалися  персональні данні осіб та фіктивних донорів.

Громадських активістів зацікавило та викликало сумніви те, що ВО «Батьківщина» отримала найвищий рівень «народної» підтримки, а це понад 7.5 млн. коштів від звичайних громадян (як виявилось згодом від пенсіонерів, безробітних, освітян). Ось це будинок у Василькові, де нібито проживає один зі спонсорів партії «Батьківщина», який лише у четвертому кварталі перерахував на партійний рахунок близько 4 тисяч гривень.

Усі донори, яких удалося індентифікувати Громадському руху ЧЕСНО, — з Київщини. Більшість «вкладників» вперше дізнаються про те, що перераховували комусь кошти.

Так, Лідія Федорівна з Василькова каже, що 4 тисячі, які вона нібито перерахувала «Батьківщині» у четвертому кварталі, — це «дуже велика» сума для неї. 

Журналісти звернули увагу й на те, що у  звіті неодноразово вказано різні адреси для одних і тих самих жертводавців. Наприклад, ще один донор Микола Марченко у 2016 році 15 разів перераховував гроші «Батьківщині», загальна сума внесених коштів склала 31 230 грн..

Так, Тетяна Калеська, депутатка-самовисуванка та бухгалтерка сільської ради у Стещино (Поліський р-н., Київська область) каже, що не має стосунку до партії «Батьківщина» і грошей не перераховувала. Але у звіті вона фігурує. 

Про те, що перераховували гроші партії, не знають навіть ті, хто власне балотувався від «Батьківщини». Так Ігор Калашник кандидувався до Березанської міськради. Від нього трьома платежами партії надійшло майже 16 тисяч. Політик від фінансування рідної партії відхрещується:

"Ні, не було того. Це якась дезінформація. Я состою у партії, але не більше"

 Колишній керівник Броварської міськорганізації "Батьківщини"  Володимир Опалько, повідомив журналістам Громадського руху ЧЕСНО, що у 2014 році особисто зі своєю сім'єю, на прохання, вніс більше 1,5 млн. грн. на рахунок патії через банк "Велес", який тоді належав керівнику обласної організації Костянтину Бондарєву. Володимир припускає, що гроші перераховувались через офшори, адже він підписував лише папери. Ймовірне фінансування партії через Бондарєва та його банк підтверджує щє один колишній партієць "Батьківщини".

Журналісти виявили, що ВО "Батьківщина" використовувала персональні дані сторонніх осіб, адже для перерахунку коштів на користь партії потрібні паспортні дані, ідентифікаційний номер, адреса проживання та номер телефону. При цьому більшість із вкладніків партії «Батьківщина», найімовірніше, не має власних коштів для підтримки політичної партії.

Варто додати, що внесок на користь політичної партії, згідно з Законом, кожен має робити особисто, через банк чи поштове відділення. При цьому перед перерахунком коштів, потрібно написати заяву, якою донор засвідчує, що у нього відсутні обставини, які можуть бути підставою для відмови у прийнятті внеску на користь політичної партії.

За матеріалами Громадського Руху ЧЕСНО,   суд задовільнив скаргу юристів "Тисни!" та зобов’язав прокуратуру внести відомості про справу стосовно фінансування партії "Батьківщина" до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Справу   ВО "Батьківщини" Генпрокуратура відкрила за фактом дій посадових осіб партії, які підпадають під статтю 366 ККУ - “Внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів”. Нагадаємо, що лідером партії є Юлія Володимірівна Тимошенко, декларацію з недостовірними даними підписав і подав заступник керівника партії Немиря Григорій Михайлович та бухгалтер Кожуховська Людмила Аатоліївна.

 

Повʼязані особи

Немиря
Григорій Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина""
  • Кількість справ: 2
Бондарєв
Костянтин Анатолійович
  • Член Політичної ради партії "Батьківщина", голова Київської обласної партійної організації "Батьківщина", народний депутат 7 скликання від ВО “Батьківщина”
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
ЄДРПОУ 21593719