"Золотий мандарин" не відмовився від компенсації боргу Ахметова у 54 млн. грн з держбюджету: допомогла помічниця Логвинського

Постановою Київського апеляційного господарського суду країни у справі  № 41/207  зобовязано АЕК “Київенерго” повернути зі зберігання на користь ТОВ “Золотой Мандарин Ойл” мазут марки М-100 загальною кількістю 24627,097 тонн заставною вартістю 54179613,40 грн., що знаходиться на зберіганні на “Теплоелектроцентраль № 5 Київенерго” АЕК “Київенерго”. Видано виконавчі накази, але аж до 2016 року борг  "Київенерго" не повернуло у натурі. 

У 2016 році Мін’юст виплатив приватній фірмі “Золотий мандарину ойл” 54 млн грн давнього боргу “Київенерго”, причому ця фірма сьогодні на 75 % належить Ахметову і є приватною, за 25 тис тон мазуту. Як це трапилося почали розбиратися детективи НАБУ  та  порушили кримінальне провадження  влітку 2017-го за фактом зловживання службовим становищем представниками Міністерства юстиції, що призвело до збитків державного бюджету України у 54 млн. грн. За кілька днів, за версією НАБУ, “Золотий мандарин ойл” отримані гроші на фірми  з ознаками фіктивності. 

Журналісти програми "Наші гроші" зацікавилися справою "Золотого мандарину" після того, як на початку квітня 2018 року НАБУ оприлюднило фрагменти розмов, записані в рамках негласних слідчих дій в кабінеті очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та народного депутата від народного фронту Георгія Логвинського, можливо сам народний депутат став причетний до шахрайської афери. 

Виявилося, що сама помічниця Логвинського допомагала “Золотому мандарину” компенсувати з бюджету борг Ахметова, а народний депутат особисто переймається результатом кримінального провадження,  про це розповідається у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом"  - "Мандарина з бюджету".

У даній справі фігурує поки що не сам депутат, а його близьке оточення - рідний брат Логвинський Ігор Володимирович і помічниця Марія Швець. Під час розмови в кабінеті Холодницького, прокурор заспокоює нардепа і переконує, що він повністю контролює справу, а також обіцяє повідомити Логвинському про подальші слідчі дії.  Як з’ясували журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, особливу роль у справах компанії перед виплатою проблемного боргу відігравала помічниця Логвинського - адвокат Марія Швець.

Потрібно зазначити, що народний депутат Логвинський після Майдану був радником міністра юстиції Павла Петренка, який і повернув "борг" Золотому мандарину.  А дружина Логвинського,Ганна Юдківська - суддя Європейського суду з прав людини.

Так, у липні 2015 року “Золотий мандарин”, якого вже консультувала помічниця нородного депутата Логвинського, листом звернувся до Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Бориса Бабіна з пропозицією виплатити 54 млн грн боргу Київенерго з бюджету. Через два дні після звернення уповноважений підписав із приватною фірмою Декларацію про мирне врегулювання спору. Цю декларацію він надіслав до Європейського суду з прав людини, де вже кілька років лежало звернення “Золотого мандарину”. Наступного дня суд зобов’язав Україну сплатити 54 млн грн.

  ТОВ “Торговий дім “Ресурси”, якому  "Золотий мандарин" не заплатив за 2/3 мазуту і права на 25 тонн сировини залишилося у ТОВ, ще у 2008 році передав  в заставу "Комерційному банку "Столиця", а  банк продав  права вимоги мазуту іншій фірмі - "І.С.Інвест".  У 2016 -му пальне викупила компанія “Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт”.  Компанія  зареєстрована у селі Вишневе Київської області за однією адресою із компанією рідного брата нардепа Логвинського - Ігоря - "СОЮЗТОРГІНВЕСТ".  Наприкінці 2016-го "Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт" продав мазут "Юридичній компанії "Анкіл", співзасновниця якої - помічниця Логвинського Марія Швець. Вищезазначене сталося після через два місяці після успішного повернення Мінюстом боргу “Золотому мандарину”.

 

 

 

 

 

 

Повʼязані особи

Логвинський
Ігор Володимирович
  • брат народного депутата України VIII скликання Логвинського Георгія Володимировича, керівник ТОВ "СОЮЗТОРГІНВЕСТ"
  • Кількість справ: 1
Швець
Марія Петрівна
  • помічниця народного депутата України VIII скликання Логвинського Георгія Володимировича, партнер адвокатської компанії “Золота середина”, засновниця ТОВ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "АНКІЛ"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Акціонерне товариство"
ЄДРПОУ 00131305
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 23705915
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32455021
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37716312
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39761278