Деркач не зазначив у декларації корпоративні права своєї дружини

Громадською Організацією "Центр протидії корупції" були виявлені  факти, що можуть свідчити про вчинення народним депутатом Деркачем Андрієм Леонідовичем злочину, що передбачений ст. 366-1 Кримінального кодексу України, декларування недостовірної інформації. Організація про це повідомила на своєму інформаційному сайті  Укр.ав.

Деркач А.Л.  згідно Закону України "Про запобігання корупції" повинен був внести у декларацію відомості не лише про себе, а у членів сім'ї, їх майно та корпоративні права. Юристи ЦПК дослідили декларацію народного депутата та виявили ряд істотних порушень. Сам Деркач А.Л.  повідомив про свої корпоративні права: частка в статутному капіталі 5% ТОВ “Ера-Медіа”; частка в статутному капіталі 5% ПАТ “Інформаційно-видавнича група “Телеграф”; дохід за рік склав 81 788,57 гривень. Однак,  приховав від декларування деякі корпоративні права своєї дружини - Терехової Оксани. 

Інформація про корпоративні права Терехової є публічно-доступною інформацією, та може бути отримана з Єдиного державного реєстру юр. осіб ст. 46 ЗУ "Про запобігання корупції". З огляду на це, Деркач А.Л.  порушив законодавство.

Виявилося, що дружина Даркача А.Л. Терехова має частки в статутному капіталі низки юридичних осіб, які не зазначені в електронній декларації:ТОВ “Міжрегіональний агровиробничий комерційний “Торговий дім “Полісся ЛТД”; ТОВ “Альфа-Ера”;ТОВ “Ера Продакшн”;ПАТ “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “В.І П.”;ТОВ “Валентин плюс”;ПП “Терокс”.

Як повідомляє ЦПК, це не все,  що Деркач приховав у декларації. Справа в тому, що ЗМІ часто називають саме Деркача власником частини перелічених підприємств. Журнал "Фокус"у 2008 році відніс Деркача до переліку найбагатших українців з капіталом у 162 млн доларів саме в якості власника медіабізнесу. А Терехова взагалі є кандидатом педагогічних наук і відношення до бізнесу не має. Навіть сам генеральний директор Телерадіокомпанії “Ера” Ігор Лоташевський в і нтерв'юв у 2013 році повідомив, що власником телерадіокомпанії є саме Андрій Деркач, а не його дружина, частко яко в статутному капіталі перевищує 25 %. 

В реєстрі юридичних осіб вказано, що ТОВ “Телерадіокомпанія “Ера” належить ТОВ “Інформаційна агенція “Республіка” та ПП “Терокс”. Зрозуміло, що ПП "Терокс" володіє дружина депутата, а ось хто іншою часткою у статутному капіталі?.Власником ТОВ “Інформаційна агенція “Республіка” є ТОВ “Науково-дослідницький центр інвестицій”. Співзасновником останнього є кіпрська ТРЕВЕЛСОН СИСТЕМЗ ЛТД (TRAVELSON SYSTEMS LTD). Кінцевим власником підприємства вказано Сімоненка Антона – помічника нардепа Деркача 6-8 скликань.

Вищевикладене вказує на те, що саме Деркач є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Ера-Медіа”, а Терехова є лише номінальним власником бізнесу. 

 

 

Повʼязані особи

Деркач
Андрій Леонідович
  • народний депутат Верховної ради України VIII, IX скликання
  • Кількість справ: 3
Терехова
Оксана Володимирівна
  • Дружина депутата Верховної Ради України VIII скликань Деркача Андрія Леонідовича
  • Кількість справ: 1
Сімоненко
Олександр Григорович
  • помічник депутата Верховної Ради України VIII скликань Деркача Андрія Леонідовича
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37292551
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30019052