Із 150 фірм лише одна задекларована харківським депутатом Заболотним

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" виявили невідповідність інформації, поданої у Деклараціях 2016-2017 рр. депутата Харківської області Заболотного Олександра Григоровича. 

Виявилося, що декларант Заболотний не вказав, про наявність 149 компаній, власником яких він є. На початку 2016 року Олександр Григорович зареєстрував 17 компаній і після цього зайнявся їх клонуванням - створенням юридичних осіб із аналогічними видами діяльності та назвами (просто до кожної додавав порядковий номер).

На думку юристів проекту “Тисни!”, така кількість однакових фірм може використовуватися для оптимізації податків. У своїх деклараціях Олександр Заболотний вказав, що працює директором і ТОВ “Оздоровчий комплекс “Сонячна долина”, який входить до групи компаній “АВЕК” народного депутата Олександра Фельдмана. Група “АВЕК” володіє харківськими ринками “Барабашово” та “Лужники”, також слова “Барабашово” та “Лужники” фігурують у назвах 24 фірм Заболотного.

Переважна більшість компаній депутата (137) займаються наданням в оренду власного чи орендованого нерухомого майна. Ще 6 - комплексним обслуговуванням об’єктів, 4 - іншою діяльністю із прибирання будинків, і по одній - неспеціалізованою оптовою торгівлею, будівництвом та вирощуванням зернових культур.  

Дії Заболотного О.Г. ймовіно містять ознаки корупційного правопорушення, передбаченого  ч.2, ст. 172-6. Кодексом про адміністративні правопорушення та караються стягненням штрафу.

 

Повʼязані особи

Заболотний
Олександр Григорович
  • Депутат Малоданилівської об’єднаної територіальної громади Дергачівського районну Харківської області
  • Кількість справ: 1