Вибіркове НАЗК: чому в діях депутата Непопа агенство не побачило ознак корупції?

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час перевірки декларацій, виявило у депутата Київради від БПП "Солідарність"  Вячеслава Непопа ознаки корупційного правопорушення, а саме декларування депутатом недостовірних відомостей. Однак, згодом, агенство запропонувало Непопу подати виправлену декларацію за 2016 рік.

В аналогічній ситуації опинився й Сергій Харчук – депутат Київради від "Київської команди" Сергія Гусовського, проте у зазначенні недостовірних даних Харчуком НАЗК вбачає ознаки кримінального правопорушення.

Вищезазначеними обставинами зацікавився Громадський рух ЧЕСНО, та провели власне дослідження та порівняння декларацій посадовців "Вибіркове НАЗК: що дозволено заступникові Кличка, те рядовому депутату – зась".

Непоп В.І.

В рішенні НАЗК за наслідками перевірки декларації посадовця сказано, що депутат не згадав у своїй декларації про:

 

 

1) житловий будинок у Броварському районі Київської області площею 478,5 кв.м;

2) земельну ділянку в Києво-Святошинському районі площею 0,147 га.

 

Харчук С.В.

НАЗК, здійснивши повну перевірку його декларації за 2016 рік, виявило низку порушень. Так, депутат не задекларував:

 

 

1) металевий гаражний бокс у Києві площею 22,2 кв.м;

2) квартиру в Полтаві площею 48 кв.м;

3) квартиру в Карлових Варах у Чехії площею 87 кв.м;

4) мотоцикли Yamaha XT 660 і Yamaha TT250R.

 

НАЗК запропонувало  подати виправлену декларацію за 2016 рік.  У зазначенні недостовірних даних НАЗК вбачає ознаки кримінального правопорушення. Про виявлені ознаки порушення Кримінального кодексу НАЗК  повідомило до НАБУ.  

За підрахунками аналітиків руху ЧЕСНО в обох випадках вартості незадекларованого майна достатньо, аби інкримінувати Непопу, так само і Харчуку ст. 366-1 Кримінального кодексу України. Однак, НАЗК у наведенні депутатом Непопом В. недостовірних відомостей не побачило навіть адмінки. Можливо, причина в тому, що депутат Київради від БПП "Солідарність" Непоп Вячеслав Іванович став заступником Віталія Кличка 27 липня 2018 року. 

Громадський рух ЧЕСНО звернувся до прес-служби НАЗК з проханням пояснити такий вибірковий підхід у санкціях до депутата Київради та заступника Кличка. НАЗК обіцяє надати відповідь на запит.

 

Повʼязані особи

Непоп
Вячеслав Іванович
  • Заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат Київради
  • Кількість справ: 4