Елітний маєток Сюмар не фігурує у деклараціях нородної депутатки

Центр протидії корупції, за матеріалами журналістів руху ЧЕСНО "Звідки гроші в матері нардепа Сюмар на елітні маєтки (оновлено)"  добивається розслідування щодо народного депутата Вікторії Сюмар. Юристи ЦПК звернулись до Національного антикорупційного бюро україни із заявою про вчинення злочину, про що повідомлено УКР. ав.

Від жовтня 2017 року народний депутат Вікторія Сюмар живе у будинку, загальною площею понад 200 метрів квадратних, який розташований у селі Михайлівка-Рубежівка, що на Київщині. У декларації Сюмар немає будинку і земельної ділянки. Так само немає будинку і в декларації першого заступника міського голови Ірпеня Дмитра Христюка, з яким у народного депутата, як повідомляли місцеві ЗМІ, спільний побут.

Журналісти з офіційних джерел дізналися, що земельну ділянку, на якій побудований будинок,  2015 року придбала матір Сюмар - Лідія Мельник. За даними Єдиного Реєстру нерухомого майна, громадянка Мельник володіє земельними ділянками під Києвом, загальною площею майже півгектара. Однак, починаючи з 2013-го до 2018 року жодного офіційного доходу мати народної депутатки Сюмар не мала.

Можна припустити, що будинок нардепка придбала із смунівних джерел, що що мають ознаки незаконного збагачення. Крім того, у декларації за 2015 рік Сюмар йдеться про отриманий дохід 1 962 675 грн від продажу нерухомого майна. Проте в деклараціях як за 2015 так, і за попередні роки не зазначена інформація про володіння нею таким майном.

Нагадаємо, що в разі, якщо відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. - настає кримінальна відповідальність. А саме, стаття 366-1 Кримінального кодексу України.

Повʼязані особи

Сюмар
Вікторія Петрівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, член фракції "Народний фронт"
  • Кількість справ: 1