Депутатка Миколаївської міської ради від “Опозиційного блоку” за незначні статки придбала дороге авто і не повідомила про це НАЗК

Згідно з інформацією руху ЧЕСНО, З 2016-го  депутат Миколаївської міської ради від “Опозиційного блоку” Катерина Лазута володіла DAEWOO MATIZ (2007 р.в.). Того року вона одержала загалом близько 24 тис. грн доходу. Жодних заощаджень депутатка не мала. Вже в середині травня 2017 року депутатка Миколаївської міської ради від “Опозиційного блоку” Катерина Лазута стала власницею новенького авто Volkswagen Tiguan (2016 р.в.) вартістю 705 000 грн.

Тож, звідки в неї взялися гроші для придбання 2017 року автівки Volkswagen Tiguan (2016 р.в.) вартістю 705 тис. грн, не відомо. Журналісти руху ЧЕСНО додають, що в червні 2018-го Катерина Лазута стала власницею нового дорогого авто Volkswagen Tiguan (2017 р.в.), яке коштує понад мільйон гривень. Водночас упродовж 2017 року вона заробила загалом майже 14 тис. грн, і жодних заощаджень також не задекларувала.

Повідомити НАЗК про це придбання Катерина Лазута була зобов’язана до кінця травня того самого року, однак цього не зробила. Відповідно до чинного антикорупційного законодавства, тепер депутати мусять не лише подавати щорічні декларації про своє майно та доходи, а й окремо інформувати про суттєві зміни в майновому стані. 

Стосовно Лизути Катерини  склали адмінпротокол, який у лютому 2018-го передали до Центрального районного суду Миколаєва. Своєю постановою від 16 квітня 2018 року Центральний районний суд Миколаєва, що розглядав цю справу, визнав депутатку винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та оштрафував її на 1700 грн.