Дороге паливо від Атану для Чорноморнафтогазу

26 червня 2013 р. ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника начальника департаменту комерції) Валерія Полшкова уклало низку угод на суму 54,57 млн грн з ТОВ "Атан-Крим" на постачання палива.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки ціна за договором на 20-25% перевищувала ринкову, фірма-переможниця виграла всі тендери на постачання бензину від "Чорноморнафтогазу" в період з 2009 по 2013 рр. (отримавши 1,17 млрд грн), а обидві фірми-учасниці пов’язані через Юрія Лапенка. Так, Ю.Лапенко на момент тендеру входив до складу співзасновників єдиного конкурента (ТОВ "Українська паливно-енергетична кампанія") і був менеджером "Атану" у 2001 р. Центр протидії корупції уточнює, що в 2013 р. на всі 10 тендерів від "Чорноморнафтогазу" на закупівлю рідкого палива "Атан" і "Українська паливно-енергетична компанія" подавалися разом. Керівником "Атану" на момент тендеру був Олександр Терещенко.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа Л.Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. У ході перевірок ДФІУ, АМКУ, прокуратури і МВС було виявлено невідповідність документації торгів та ознаки змови між учасниками торгів, у зв’язку з чим було розпочато досудове розслідування з приводу дій з боку посадових осіб "Чорноморнафтогазу".

Повʼязані особи

Полшков
Валерій Петрович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник начальника департаменту комерції ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз»
  • Кількість справ: 1
Лапенко
Юрій Вікторович
  • співзасновник ТОВ «Українська паливно-енергетична кампанія», екс-менеджер ТОВ «Атан-Крим»
  • Кількість справ: 1