Нардеп Кононенко, ймовірно, незаконно будує житловий комплекс поблизу ядерного реактора

Команда “Центру протидії корупції”, за розслідуванням програми "Схеми" "Життя біля реактора", ініціювала розгляд в Комітеті з питань запобігання і протидії  корупції Верховної Ради питання щодо незаконної побудови житлового комплексу  «Панорамне містечко» ТОВ«Техенерго» в м. Києві компанією, що входить до орбіти заступника голови президентської фракції в парламенті – народного депутата Ігоря Кононенка, про що повідомили на сайті Укр.ав. 

Журналісти телепрограми «Схеми» в своєму розслідуванні наводять незаперечні факти того, що земля під ЖК “Панорамне містечко”, виділена ще за часів мерства Черновецького, була виділена незаконно, та на місці побудови житлового комплексу мав би бути абсолютно інший будинок, а не житловий комплекс з сотнями квартир.

Розслідування програми "Схеми" встановило, що єдиним засновником товариства «Техенерго» є публічне акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «ВІК», згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб. Керівником інвестиційного фонду виявився Віталій Ігорович Кононенко – син народного депутата, заступника голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Більше того, сам парламентар – єдиний засновник фонду.

«Було нормативне подання Генпрокуратури, що цей об’єкт належить до 5-ої категорії складності, а тому забудовник мав отримати дозвіл на початок будівельних робіт. На даний час це є самочинним будівництвом», – розповідає начальник відділу правової роботи департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Києві Сергій Шевченко. Та навіть коли 15 серпня 2014 року ДАБІ скасували реєстрацію декларації на забудову, компанія не припиняла зведення комплексу, а, отже, це було самочинне будівництво.

За наслідками активних дій громадських активістів, прокуратура м. Києва повідомила, що Голосіївським РУ ГУМВС України в місті Києві розслідується досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100010011469 від 10.12.2014 року за ознаками ст. 356 КК України за фактом самоправних дій під час будівництва ЖК “Панорамне містечко”, а також у кримінальному провадженні № 12014100010011736 від 16.12.2014 року за ознаками ч. 4 ст. 190 КК України за фактом шахрайських дій під час цього будівництва.

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Кононенко
Віталій Ігорович
  • син народного депутата України VIII скликання, керівник ПАТ "ЗНКІФ"Вік"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 34294509
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30979830