Прокуратура обшукує «Укроборонпром» по підозрі у співпраці з фіктивними фірмам і як з цим пов'язано оточення Порошенко

  • махінації на безтендерних держзакупівлях: розтрата

У 2014-2015 р.р. Міністерство оборони замовило Київському бронетанковому заводу (КБТЗ) ремонт і техобслуговування спецмашин. КБТЗ нібито придбав запчастини для ремонту на 5,3 млн грн у фірми-посередника ТОВ фірма "Ренал" . Однак, фірми, у яких вже закуповувало ТОВ "Ренал" запчастини та деталі  ймовірно є фіктивними і використовувалися для виводу грошей "менеджерами" Президента  Петра Потошенка, повідомляється у  розслідуванні "Наші гроші з Денисом Бігусом".

«Интер Сталь ЛТД» і «Оптимумспецдеталь» замовляли товари у ще 4х фірм, які зрештою виявилися фіктивними у ході кримінального розслідування розпочатого Військовою прокуратурою у 2015 р. №42015110350001275. 

У 2017 р. історію цієї закупівлі розслідує Головна військова прокуратура. Прокурори взяли дозвіл на обшук самого «Укроборонпрому». Керівництво КБТЗ підозрювали у розкраданні державних коштів керівництво заводу, до сьогодні керівником залишається Шкавро Вадим Петрович.  Після того, як прокурори допитали керівника "Оптимумспецдеталі" Володимира Волохача, який зізнався, що фірма не має транспорту та складів, слідчі отримали дозвіл у суді на вилучення у концерну документів щодо закупівель. Після цього жодних слідів подальшого розслідування у реєстрі немає, вироків учасникам схеми теж.

Поки тривали розслідування,«Оптимумспецдеталь» отримала ще 93 мільйони гривень з оборонних підприємств. В 2015-2017 роках Київський БТЗ перерахував фірмі 12 млн грн., Житомирський БТЗ, який очолював Олексій Бабіч - 49 млн грн., Харківський, очолював Глушко Олександр Петрович – 32 млн грн.

Журналісти програми "Наші гроші" провели власне розслідування та виявилося, що "Оптимумспецдеталь" отримав ще 7 млн грн від Заводу «Кузня на Рибальському», кінцевими бенефіціарами власниками заводу були  (до виходу сюжету  ще до 2017 року)  президент Петро Порошенко і його соратник, партнер та друг – народний депутат від БПП Ігор Кононенко, дані пудтвердженні Youcontrol. Якщо б фірму офіційно виизнали фіктивною- для податкової це  неправомірне формування податкового кредиту та нарахування податку на додату вартість більше 1 млн. гривень.

Окрім цього сам концерн «Укроборонпром» очолив Роман Романов після виборів Президента 2014 р., який до того керував президентською кампанією Петра Порошенка в Херсонській області. 

Можливо, саме це було причиною зупинення розслідування слідчими прокупатури, так як оточення Президента України ймовірно пов'язано з діяльністю фіктивних фірм.

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

Державне підприємство
ЄДРПОУ 37854297
Державне підприємство
ЄДРПОУ 07620094
Державне підприємство
ЄДРПОУ 08099848
Приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 14312364
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38320170
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 19133293