СБУ за часів Наливайченко закрило справу по незаконному заволодінню землею в Броварах

Броварська міськрада фактично подарувала бізнесмену Віктору Поліщуку 94,67 га землі у Броварах по вул. Кутузова. Спочатку місцеві депутати проголосували за передачу земель колишнього ДП «Радіопередавальний центр» в оренду 48 громадянам для сільського господарства. Потім всі вони в один день передали свої ділянки ТОВ «Компанія Інтер-профіт», яке пов’язане з Поліщуком та його компанією ТОВ " Техенерготрейд", повідомляють "Наші гроші"

.

У квітні 2014 року СБУ на чолі з Наливайченком, на є кандидатом у Президенти на виборах 2019 р., починає розслідування цієї справи. Однак у січні 2015 року, після отримання донькою Наливайченка посади в компанії Поліщука, СБУ закрило справу. Натомість перший заступник голови СБУ Юрій Артюхов попросив у влади Броварів виділити ще землі під забудову для СБУ. Забудовником мав стати той самий Віктор Поліщук, який і володіє фірмою «Техенерготрейд».

Як виявили журналісти програми "Схеми" з листопада 2014 року донька  голови СБУ Наливайченко - Ольга працює заступником голови юридичного департаменту «Техенерготрейду». Призначили її поки тато ще був головою СБУ.  Тільки після відставки Валентина Наливайченка з посади голови СБУ прокуратурі вдалося накласти арешт на 95 га, отримані оточенням Поліщука.

25 жовтня 2015 р. Шевченківський районний суд Києва арештував 94,67 гектара землі поблизу столиці, яка опосередковано належить власнику супермаркетів електроніки «Ельдорадо» й чоловіку племінниці дружини Дмитра Медведєва Віктору Поліщуку, про що повідомляють "Схеми".

Можливо, просуванню справи по оборудці з землею а часів Наливайченка заважав реальний конфлікт інтересів.  Відповідно Закону "Про запобігання корупції"  реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Колишній голова СБУ Валентин Наливайченко офіційно подав документи в участі у виборах на посаду Президента України, повідомило ЦВК.

Повʼязані особи

Наливайченко
Валентин Олександрович
  • Кандидат на пост Президента України, Голова Служби безпеки України 24.02.2014 — 18.06.2015 рр.
  • Кількість справ: 3
Поліщук
Віктор Степанович
  • кінцевий беніфіціарний власник ТОВ " Техенерготрейд"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи