Укртрансгаз закупився у пов’язаних фірм на 2,5 млрд

Згідно з журналістським розслідуванням "Тендер News", у 2010-2013 рр. Державна компанія ПАТ "Укртрансгаз" сплатила за обладнання та ремонт понад 2,5 млрд грн компаніям ТОВ "Турботрейд", ТОВ "Турболінкс" і ТОВ "Промінвеставтоматика", що мають ознаки фіктивності й регулярно розігрували тендери одна з одною. При цьому "Турболінкс" і "Промінвеставтоматика" були прописані за однією адресою, а "Турботрейд" і "Промінвеставтоматика" мали номери телефонів, що різнилися однією цифрою.

Як з’ясували журналісти, усі ці фірми мали єдину фактичну адресу, і там же розташовувалося ТОВ "Укртурборемонт", яке у 2010 р. виграло в "Укртрансгазу" тендер на 50 млн грн. Усі чотири підприємства нібито були зареєстровані на підставних осіб, знайомих між собою. За свідченнями родичів і сусідів, засновник і директор ТОВ "Промінвеставтоматика" (виграло на тендерах понад 500 млн грн) Олександр Пінчук – колишній працівник горілчаної ТМ "Олімп" на пенсії, засновник і директор ТОВ "Турболінкс" (виграло на тендерах понад 1 млрд грн) Віталій Дударець – охоронець, засновник ТОВ "Укртурборемонт" Вадим Плетень – охоронець в офісі за фактичною адресою фірм.

У матеріалі "Тендер News" повідомляється, що ТОВ "Турболінкс" із отриманих у 2012 р. від "Укртрансгазу" 350 млн грн начебто витратило на роботи лише 250 тисяч, які перерахувало компанії "Котрис", що співпрацює з підприємствами "Укртрансгазу" з 2001 р., а 349,5 млн грн перерахувало на кілька "транзитних" фірм, зареєстрованих у 2012 р., зокрема ТОВ "Трейд груп стиль". На неї ж протягом 2012 р. перерахували 315 млн грн "Турботрейд" і "Промінвеставтоматика". Наприкінці 2012 р. ТОВ "Трейд груп стиль" перерахувало кошти на кілька фірм, створених за 2-3 місяці до транзакції.

Як з’ясували журналісти, "Трейд груп стиль" обслуговувалося у "Південкомбанку" з групи "Метал Юніон" донецького бізнесмена Руслана Циплакова, і саме на цю фірму перераховували мільйонні суми підприємства, що входять до групи: девелоперська компанія ТОВ "Глобус Плюс", охоронна фірма "СКАТ ПКБ" та паливна компанія "Юніоіл". Більше того, кошти "Трейд груп стиль" перераховували виключно згадані фірми з групи "Метал Юніон" та згадані вище фірми, пов’язані з "Укртрансгазом".

Центр протидії корупції з допомогою нардепа Л.Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. Спочатку за наданими матеріалами було розпочато досудове розслідування, але згодом Міністр внутрішніх справ В.Захарченко повідомив про його закриття. У 2014 р. ЦПК з допомогою Л.Оробець направив повторне звернення до ГПУ. Прокуратура міста Києва повідомила, що 5 травня 2014 р. ГУ МВС України в місті Києві було знов розпочато кримінальне провадження стосовно керівників ПАТ "Укртрансгаз".

Повʼязані особи

Пінчук
Олександр Григорович
  • засновник і керівник ТОВ «Промінвеставтоматика»
  • Кількість справ: 1
Дударець
Віталій Вікторович
  • засновник і керівник ТОВ «Турболінкс»
  • Кількість справ: 1
Плетень
Вадим Миколайович
  • співзасновник і керівник ТОВ «Укртурборемонт»
  • Кількість справ: 1
Ігнатов
Андрій Володимирович
  • засновник і керівник ТОВ «Турботрейд»
  • Кількість справ: 1
Циплаков
Руслан Петрович
  • співзасновник ПАТ "КБ "Південкомбанк"
  • Кількість справ: 3