Балашов Г. скористався офшорною фірмою для перерахування коштів на рахунок у США

За інформацією програми "Схеми" та журналістів міжнародного Центру розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), стало відомо про використання Балашовим Геннадієм Вікторовичем, кандидатом на посаду Президента України на виборах 2019 р., офшорної фірми для перерахування коштів на свій особистий рахунок за кордоном. 

Голова політичної партії 5.10,  Балашов Геннадій,у 2015 р. через сейшельську фірму Berly Trade перераховав 100 тис. долл на особовий розрахунковий рахунок у Wells Fagro, США. Його колега по партії Олег Притула так само перерахував 400 тис. долл на свій рахунок у Wells Fagro. Кошти були перераховані як оплата автомобільних деталей, однак у 2015 році Балашов і Притула спільно заснували в місті Flagler Beach (Флорида) компанію OCEANSIDE COTTAGES, LLC, згідно з інформацією в державному корпоративному реєстрі Флориди.Також Балашов підтвердив корпоративні права на OCEANSIDE COTTAGES, LLC у декларації кандидата на посаду.

Вищезазначені дії політика можуть мати ознаки порушення податкового законодавства, а саме несплата податків, передбаченого ч. 1 ст. 127 Податкового кодексу України,  що тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Окрім цього, через офшорні фірми кореспонденти, зачастіше, намагаються приховати джерело походження грошей або їх подальше використання - перетворення. Відповідні ознаки можуть вказувати на відмивання доходів, за що вже передбачена кримінальна відоповідальність (ст. 209 КК України).

 

Повʼязані особи

Балашов
Геннадій Вікторович
  • кандидат на пост Президента України 2019р., член Політичної Партії "5.10", народний депутат України III скликання
  • Кількість справ: 1
Притула
Олег Михайлович
  • член Політичної Партії "5.10" співзасновник OCEANSIDE COTTAGES, LLC
  • Кількість справ: 1