Фірма "Цефей" продавала газ за ціною, що була нижчою розміру податку за видобування природного газу

Господарський суд Харківської області  розірвав договір ПАТ «Укргазвидобування» про спільну діяльність з ТОВ «Цефей» з видобутку природного газу в Полтавській області, повідомляють Наші гроші.

Так, доведено, що попри встановлених цифр НКРЕ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), ТОВ "Цефей" в 2014 році продав на ТБ «Львівська Універсальна» та на «Українській універсальній біржі» газ за ціною, що була нижчою розміру податку за видобування природного газу, а вже ці компаніїї реалізовували газ по дорожцій ціні. Окрім цього, податкова через суд стягнула з фірми понад 76 млн грн. боргів за користування надрами. «Укргазвидобування» в позові стверджувало, що фірма створила заборгованість по обов’язковим платежам, не внесла кошти на рахунок спільної діяльності та інше. 

На час винесення судом рішення, власниками ТОВ "Цефей"  були ТОВ «Велика Хортиця» та белізька компанія «Дженсон інтер лтд», бенефіціарами вказані киянин Олексій Костюков та мешканка Белізу Аріна Еменег Арзу. За даними ЗМІ, бенефіціаром «Цефею» можливо є голова фракції «Опозиційного блоку» в Раді Юрій Бойко. ПАТ "Укргазвидобуання", на 100 % засноване НАК "Нафтогаз України", що призвело нанесенню державі збитків. В кінці грудня суд звільнив директора «Цефея» від кримінальної відповідальності через «дієве каяття».

Позови ПАТ «Укргазвидобування» щодо розірвання договору про сумісну ліяльність були подані щодо компаній "Надра Геоцентр", Фірма "Хас", "Природні ресурси +", акціонером яких є народний депутат, Олександр Онищенко (група "Воля народу"), а також проти компаній "Цефей" і ВКФ "Діон" .

У грудні 2015 року Національні антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактом нанесення державі збитків в розмірі понад мільярд гривень компаніями-операторами спільної діяльності "Фірма ХАС", "Природні ресурси +", "Карпатнадраінвест", "Надра Геоцентр". Всі вони належать Олександру Онищенко.

 

Повʼязані особи

Онищенко
Олександр Романович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Кількість справ: 14
Бойко
Юрій Анатолійович
  • народний депутат ВР України 8-го та 9го скликання від партії "Опозиційний Блок", кандидат на пост Президента України 2019 року
  • Кількість справ: 15

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31789453
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34763705
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38918382
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 21237338
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32869749