Можливі недостовірні дані у фінансовому звіті партії Добродомова

Громадський Рух ЧЕСНО проаналізував звіти партії Громадський рух "Народний контроль" 2015-2016 рр. , яка пройшла у парламент 2014 р. Як повідомили активісти ЧЕСНО, Партійний сайт рекламує телепрограму "Народний контроль".  У цих програмах майже завжди є коментарі депутатів від "Народного контролю". При цьому програма послуговується партійною символікою, яка використовувалася на виборах. Однак у фінзвіті немає інформації про витрати на програму. 

Аналітики ЧЕСНО згрупували низку фактів, які свідчать про те, що ГО  "Народний контроль" і приватна фірма діють в інтересах партії. Це означає, що витрати на виробництво програми має бути вказано у фінансовому звіті партії як спонсорські внески:

  • засновниками й керівниками партії, ГО та приватної компанії є одні й ті ж люди;
  • партія, ГО та приватна компанія використовують у своїх продуктах однаковий логотип;
  • депутати та партійці коментують більшість випусків телепрограми.

У липні 2016 року на партійному сайті опубліковано статтю зі звітом про перший рік діяльності політичної партії. Тут вихід телепрограм подається саме як звіт про діяльність партії.

Згідно із відповіддю на інформаційний запит, головним замовником телепрограми у Луцьку була ТзОВ "Українська майстерня телебачення", керівником якої є Андрій Кісера, член політради "Народного контролю". Одну з програм замовляв місцевий осередок партії (витрати у фінзвіті не вказані). 

Так, відповідно до ст. 17 Закону України  "Про політичні партії та громадські організації" партія у кожному (щоквартальному) звіті повинна відображати  дату здійснення кожного внеску на користь політичної партії а також  дату здійснення кожного платежу з рахунків політичної партії, її місцевої організації, цільове призначення та розмір кожного платежу  -тобто видатки партії.

Вищезазначені дії посадових осіб партії можливо мають ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 112-15 КпАП Порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії. А також, якщо сума у двічі перевищує суму дозволеного внеску на фінансівання політ. партій, то дії мосадових осіб можуть кваліфікуватися за ст. 159-1 Кримінального кодексу України -   подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах.

Повʼязані особи

Добродомов
Дмитро Євгенович
  • народний депутат України VIII скликання, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції
  • Кількість справ: 4
Мисик
Андрій Іванович
  • керівник Громадська організація " Громадський рух "Народний контроль"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи