Кива представив напівзаконне воєнізоване формування "Безпека життя"

 Ілля Кива, у 2017 р. щє у статусі радника Міністра МВС Арсена Авакова, презентував своє дітище – окремий відділ під патронатом МВС, що складається з ветеранів АТО під назвою «Безпека життя», керівник якого Костянтин Баханов. За задумом, цей проект був покликаний стежити за громадським порядком та соціалізувати воїнів, однак перетворився на загін, який захищає приватні інтереси  - розслідували журналісти програми "Схеми".

За інформацією "Схем", саме ці підрозділи брали участь у мітингах. Наприклад, на стороні забодовників протидіяли учасникам акції протесту в Ірпені за збереження "зеленої зони".  "Безпека життя" брали участь у контрмітингу під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, очолюваним Іллею Кивою ( активісти  протестували під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вимагаючи відставки її керівника Назара Холодницького, який закрив справу "рюкзаків Авакова").

Також виявилося, що до складу працівників відділу воєнізованої охорони "Безпеки життя"  входять особи з громадської організації«Всеукраїнський союз ветеранів АТО», яку очолює Ілля Кива.

Відповідно до ЗУ  "Про Національну поліцію" Керівник департаменту поліції охорони немає повноважень для створення таких відділів-підрозділів і так само не має права ними керувати. Ст. 22 цього закону передбачає тільки повноваження Керівника Нацполіції, за згодою міністра МВС утворювати територіальні підрозділи нацполіції ( вносить Міністру внутрішніх справ України пропозиції про утворення територіальних органів поліції, які є юридичними особами публічного права, у межах граничної чисельності поліцейських, державних службовців та працівників поліції і коштів, визначених на її утримання, а також щодо їх ліквідації, реорганізації Кабінетом Міністрів України). Відповідні повноваження не передбачені і положенням КМУ "Про національну поліцію № 877 .

Екс-керівником Департаменту поліції охорони на час створення відділу воєнізованої охорони "Безпеки життя" був Будник Сергій Іванович, якому була оголошена підозра у хабарництві.

З огляду на вищезазнаене,  створення такого відділу "Безпека життя"  ймовірно є виходом за межі владних повноважень посадовцями.

 

Повʼязані особи

Баханов
Костянтин Костянтинович
  • керівник Відділу воєнізованої охорони безпеки життя депуртаменту поліції охорони
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

державна установа
ЄДРПОУ 40109110