Одеський слід. Кому гроші важливіші за життя військових

Як повідомляє Слідство.Інфо, в період з 14 по 23 червня 2014 р. ДП "Київський бронетанковий завод" здійснило кілька сумнівних виплат на суму близько 30 млн грн.

Так, 23 червня 2014 р. "КБТЗ" за підписом заступника т. в. о. директора Едуарда Ільїна уклав контракт на 12 млн грн з компанією ПП "Спец-Ком-ЮГ" на постачання 20 корпусів БТРів, хоча єдиним виробником цих корпусів в Україні є завод під Харковом, а фірма "Спец-Ком-ЮГ" спеціалізується на проведенні розслідувань / гарантуванні безпеки і в травні 2014 р. виставлялася на продаж за ціною в 1000 доларів. Гроші завод переказав уже наступного дня, хоча за контрактом виплата мала здійснюватися лише по факту постачання замовлення. 

Як повідомляє Слідство.Інфо в іншому сюжеті, "Спец-Ком-Юг" своєю чергою нібито вивело гроші в готівку через ТОВ "Науково-виробниче об’єднання "Центр земельних відносин", яким на той момент володів і керував Григорій Волощук. Офіційна власниця "Спец-Ком-Юг" на момент тендеру Юлія Паламар дала свідчення в прокуратурі, що фактично не керує компанією і не знала про переказ грошей "Центру земельних відносин". Після дослідження викладених фактів прокуратура Центрального регіону України встановила вчинення за попередньою змовою умисних дій Е.Ільїним та його начальником т.в.о. директора "КБТЗ" Леонідом Шоломицьким щодо зловживання владою та службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди при укладанні договору зі "Спец-Ком-Юг". 5 січня 2015 р. Господарський суд Одеської області визнав договір поставки недійсним і постановив стягнути зі "Спец-Ком-Юг" 12 млн грн. 

Також Е.Ільїн підписав майже мільйонний контракт на обладнання системами безпеки "КБТЗ" з ТОВ "Інжиніринговий центр Ай.Бі.Тек" попри те, що завод не має змоги надати фірмі технічну інформацію, яка потрібна для виконання цього контракту. 

Як повідомляє Слідство.Інфо, т.в.о. директора "КБТЗ" Леонід Шоломицький особисто санкціонував ще кілька сумнівних угод. Так, 18 і 23 червня за його підписом завод перерахував близько 17 млн грн за поставки чорних і кольорових металів та модернізацію обладнання ТОВ "Интер Сталь Лтд" і ТОВ "Інвест-Авто 2007". Як пізніше повідомив журналістам директор ДП "КБТЗ" Ігор Куташев, який кілька місяців перебував на лікарняному і якого на посаді керівника бронетанкового заводу заміняв Л.Шоломицький, потреба заводу в цих металах і послугах умовна, а ціна закупівлі – завищена щонайменше на 2 млн грн. 

Повʼязані особи

Шоломицький
Леонід 
  • т.в.о. директора ДП "Київський бронетанковий завод"
  • Кількість справ: 1
Ільїн
Едуард 
  • заступник т.в.о. директора ДП "Київський бронетанковий завод"
  • Кількість справ: 1
Паламар
Юлія 
  • засновниця та керівник ПП "Спец-Ком-ЮГ"
  • Кількість справ: 1
Волощук
Григорій Віталійович
  • засновник і керівник ТОВ "Науково-виробниче об’єднання "Центр земельних відносин"
  • Кількість справ: 1