екс- міністр екології Ігор Шевченко, підозрювався за вчинення діянь, які можуть містити корупційні правопорушення та можливий конфлікт інтересів

2 липня 2015 року Верховна Рада підтримала постанову про звільнення Ігоря Шевченка з посади Міністра екології та природних ресурсів, підставою такого рішення, як повідомляє УНІАН, стало вчинення діянь, які можуть містити корупційні правопорушення або порушення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Згідно з поданням, у січні 2015 року в робочий час Ігор Шевченко в особистих справах без отримання відповідного дозволу перебував у ОАЕ, 5 травня 2015 року без поважних причин міністр також був відсутній на робочому місці і безпідставно не брав участі у засіданні уряду. При цьому, екс Міністра екології та природних ресурсів користувався приватним літаком, який перебуває у власності Олександра Оніщенка, якого обвинувачують у схепах по перепродажу газу. Що може свідчити про можливий конфлікт інтересі Міністра екології, передбаченого ЗУ "Про протидію корупції".
 

23.06.2015 року Головним слідчим МВС України за № 12015000000000382 внесені відомості до Єдиного державного реєстру кримінальне провадження за ознаками ч.3 ст. 368-2 КК України щодо ймовірного незаконного збагачення Ігоря Анатолійовича Шевченко.
 

Нагадаємо, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі  - караються позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

6.09.2016 прокуротура Києва закрила провадження по справі.

Повʼязані особи

Шевченко
Ігор Анатолійович
  • кандидат на пост Президента України 2019р., 02.12.2014 до 02.07.2015 року - Міністр екології та природних ресурсів України та член Національної ради реформ при Президентові України.
  • Кількість справ: 1