За часів прем'єрства Тимошенко були закуплені автомобілі Opel Combo, що не відповідали стандартам ДСТУ і були незаконно ввезені як медичні спецзасоби без сплати податку.

Для реалізації програми 2009 року  Міністерства здоров'я "Зевс"( передбачалось забезпечити спеціалізованими транспортними засобами лікувальні заклади у віддалених та важкодоступних місцевостях.) уряд Тимошенко прийняв окрему постанову стосовно залучення іноземного кредиту під державні гарантії. Всього було залучено близько 100 мільйонів євро.

Державне підприємство "Укрмедостач", що підпорядковується Міністерству охорони здоров’я, уклало договір з австрійською компанією "Vamed Engineering Gmbh & CO KG". Предметом договору стала купівля 1000 автомобілів "Opel Combo" в якості спеціальних медичних транспортних засобів.

Однак, через те, що закуплені машини фактично не відповідали вимогам швидкої допомоги та перевищення повноважень уряду, сформувався податковий кредит перед австрійською фірмою у розмірі 142 млн. грн. та ненадходження до бюджету візного мита у розмірі близько 9 млн. грн. -  повідомляє Мустафа Найєм Україниській правді.

Попри висновки експертиз, відповідей від Мінітерства фінансів та незгодою членів МОЗ про те, що "Opel Combo" не відноситься до виробів медичного призначення і що ці автомобілі не можуть використовуватися у лікарських цілях  - Кабмін визнає "Opel Combo" машиною швидкої допомоги і дає вказівку внести відповідні зміни у реєстрі.

Відповідно до ст. 14 закону "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами", який діяв на момент 2009 року,  відстрочення не можуть надаватись щодо податкових зобов’язань із ввізного мита та податку на додану вартість. Однак, під час розмитнення , згідно з розпорядженням Юлії Тимошенко, під час митного оформлення автомобілі був застосований так званий код розрахунку "91" - "відстрочення сплати податкових зобов’язань", це може свідчити про ймовірні зловживання владними повноваженнями.

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18