автівки Opel, закуплені урядом Тимошенко, ймовірно, свідчать про підкуп виборців на президенський виборах 2010 року

У 2009 році державне підприємство "Укрмедостач", що підпорядковується Міністерству охорони здоров’я, уклало договір з австрійською компанією "Vamed Engineering Gmbh & CO KG". Предметом договору стала купівля 1000 автомобілів "Opel Combo" в якості спеціальних медичних транспортних засобів, які не відповідали вимогам автомобілям швидкої допомоги. Це було зроблено в рамках програми уряду  Юлії Тимошенко.

Під час передвиборчої агітації до виборів Президента України, автівки Opel були завезені в Україну. Австрійські виробники завозили автомобілі вже з надписами "Сільский лікар", "Сімейний лікар" та – обов’язково! – "Програма уряду Юлії Тимошенко". Тодішній прем'єр Юлія Тимошенко роздавала їх лікарням особисто,  повідомляє Українська правда.

Відповідно до ч. 6 ст. 64 Закону України "Про вибори Президента України" про порушення передвиборної агітації, забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців. Тобто за виборчим законодавством порушенням є навіть згадування ім'я кандидата в Президенти України під час здійснення заходів з реалізації державних програм, які в свою чергу здійснюються за бюджетні кошти. 

Здійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям безоплатно товарів  робіт, послуг, може кваліфікуватися за ст. 160 КК України як підкуп виборців та каратися обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18