Фірма, яка пов'язана з оточенням Порошенка, без аукціону отримала спецдозвіл на видобування газу

Маловідома фірма ТОВ "Аркона Газ-Енергія" , яку журналісти пов'язують з оточенням Президента, без аукціону отримала спецдозвіл Держгеонадр у Полтавській області 18 травня 2017 року. У судовому порядку представники «Укрнафти» оскаржують надане відомством право на розробку великого нафтогазового родовища, які на нього самі претендують, про що повідомили журналісти програми "Схеми".

 

Право добувати газ на перспективному родовищі коштувало фірмі "Аркона Газ-Енергія" всього 3,8 мільйона гривень. Оцінити за такою скромною ціною право на видобуток газу стало можливим завдяки заниженню реальних показників обсягу запасів газу на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, до чого ймовірно, причетні керівництво Держгеонадр.

Розслідування "Схем" "Новий газовий бізнес оточення Петра Порошенка" виявило, що реальний контроль над ТОВ "Аркона Газ-Енергія" мають люди з оточення президента України Петра Порошенка, зокрема, до фірми опосередковано має відношення Олексій Маловацький - юрист з команди Петра Порошенка , нині член Вищої ради правосуддя та Олексій Гребенченко, співзасновник ТОВ "Аркона Газ-Енергія", адвокат, юрист. На початку 2000-х років він працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Петро Порошенко. 

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Державної служби геології та надр України під час видачі ТОВ "Аркона Газ-Енергія" спецдозволу.

 

"Попередньо дії кваліфіковані за статтею 364 Кримінального кодексу України (" Зловживання владою або службовим становищем "). Слідство триває. Про підозрі нікому не повідомлялося", - повідомила Олифир.

Потрібно нагадати, що відповідно до ст. 369 -2 Кримінального кодексу України дії, що мають ознаки щодо зловживання впливом караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

 

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 37536031
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37118434