У Київраді протягують ДПТ скандальних будівництв нардепа Зубика та Корогодського

Після того, як 12 жовтня  вступив у дію закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО), який суттєво змінив правила громадських обговорень та склад містобудівної документації, у результаті  стало складніше протягувати незаконні детальні плани території (ДПТ). Чиновники Київради, ймовірно, підробили документи, щоб протягти скандальні будівництва в Оболонському та Дарницькому районах в обхід нового закону, повідомили журналісти Наших грошей у своєму розслідуванні.

В порушення Генплану передбачалось побудувати близько 470 тис. кв м житла. Тому, 11 жовтня Департамент містобудування та архітектури за результатами засідання Містобудівної Ради скеровує розробнику ДПТ вимогу переробити проекти.Того ж дня розробник встигає переробити ДПТ та надіслати їх нову редакцію – у паперовому та електронному вигляді.

Того ж дня керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний разом із супровідними листами №№ 009-210/1р та 009-211/1р направляє проекти рішень про затвердження ДПТ у Київраду. Журналісти Наші гроші звернули увагу на дивну нумерацію цього документу, адже всі інші супровідні листи що надходять до КМДА  виглядають інакше та не містять ніяких знаків дробів та додаткових цифр.

11 жовтня  у Київраді поправлені ДПТ отримують і реєструють проекти рішень сесії. Підписує секретар Київради Володимир Прокопів. 

Однак, у документі, що був підготовлений на сессію ради, журналісти виявили неточності, а саме те, що начальник юридичного управління КМДА Леся Верес отримала проекти, які посилаються на листи від 11.10.2018, ще за день до цього, а погодила їх  із зауваженнями 10.10.2018 р. Якщо придивитись уважно до сканкопії, можна помітити, що дата внесення зауважень, ймовірно, була скоригована.

Ймовірно, Леся Верес підписала проект саме 12 жовтня, а вже потім біля її підпису змінили дату, отже після вступу в дію ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку»

Натомість, Управління правового забезпечення діяльності Київради не відреагувало на ймовірне підроблення документів, а голова цього управління Слончак Володимир зауважив, що  «враховуючи, що розроблення ДПТ та внесення його на затвердження Київради відбулися до введення в дію закону…»

За висновками журналістів, вигодонабувачами є ті, хто зацікавлений в будівництві. У ДПТ на Оболоні найбільш за всіх, ймовірно, може заробити Гарік Корогодський з Александром Меламудом, що бажають побудувати на місці свого спорткомплексу «Акваріум».У Дарницькому районі основна ціль ДПТ – легалізувати скандальне будівництво ЖК «Лебединий» на Ревуцького, 40, площа квартир понад 92 тис. кв м (спільний проект «ІнтергалБуд», що пов’язаний із нардепом Володимиром Зубиком, та «Perfect Group», яку пов’язують з Дмитром Ісаєнком).

Повʼязані особи

Загуменний
Дмитро Миколайович
  • керівник апарату Київської міської державної адміністрації
  • Кількість справ: 1
Прокопів
Володимир Володимирович
  • Заступник Міського голови м. Києва, секретар Київради
  • Кількість справ: 2
Слончак
Володимир Вікторович
  • Заступник голови Київської міської державної адміністрації
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 22883141